Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

zachmurzenie duże

23.77°C 1023 hPa 59%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-22)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7282
euro euro 1 EUR 4.2693
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6145
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9234
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1764
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Mateusz Samiec mistrzem Polski!

Mateusz Samiec został mistrzem Polski u17 w barwach Gdyńskiej Akademii Koszykówki. Wychowanek Sudetów Jelenia Góra podczas turnieju finałowego rozgrywanego w Zielonej Górze brał udział w każdym meczu, wszystkie mecze rozpoczynał w wyjściowej piątce. Prócz złotego medalu Mateusz otrzymał również wyróżnienie indywidualne, bowiem znalazł się w najlepszej piątce imprezy. Gratulacje!
W wielkim finale gdynianie pokonali Hutnika Warszawa 83-72. W rozgrywkach grupowych warszawianie okazali się lepsi od GAK, więc można powiedzieć, ze wygrana nowym mistrzom Polski smakowała podwójnie. Samiec w tym meczu spędził na parkiecie 30 minut, zdobył 6 punktów, miał 6 asyst i zanotował 5 zbiórek.
- Zacznę od podziękowań dla wszystkich kibiców naszego zespołu, którzy zjawili się na trybunach i dopingowali nas podczas całego turnieju. Ich wsparcie z trybun czuliśmy przez całą imprezę. Atmosfera była niesamowita - mówi Mateusz Samiec. - Turniej był bardzo mocny, najlepsze 8 zespołów w kraju, które pokazały, że każdy może grać jak równy z równym. Zaczęliśmy od zwycięstwa z ekipą z Zielonej Góry 72-62, później przegraliśmy 9 punktami z Hutnikiem Warszawa 64-73, by na koniec wysoko ograć Akademię Koszykówki Komorów 97-39, co pozwoliło nam zakwalifikować się do półfinałów - relacjonuje zawodnik GAK. - Trafiliśmy na mocny Śląsk Wrocław, był to ciężki mecz, lecz nasza świetna gra w obronie i pełna koncentracja pozwoliły nam cieszyć się z wygranej. W finale ponownie rywalizowaliśmy z Hutnikiem. Pierwszy mecz w grupie zakończył się ich zwycięstwem, więc mieliśmy świadomość, iż nie będzie łatwo. I połowa na korzyść warszawian, którzy zanotowali mnóstwo celnych trójek. Po zmianie stron pokazaliśmy charakter i wolę walki. Mieliśmy okresy gry, które potrafiliśmy wygrać 17-2. Utrzymaliśmy koncentrację do końca i teraz cieszymy się z mistrzostwa Polski juniorów! - podsumowuje wychowanek Sudetów.
Przypomnijmy, że Mateusz całe koszykarskie dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Sudetach, gdzie trenował pod okiem Pauliny Jasek, Marcina Koperka, Pawła Minciela i Jarosława Wilusza. Od sezonu 2019/2020 jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz we Władysławowie, gdzie uczestniczy w rozgrywkach grupy A II ligi. Na młodzieżowe rozgrywki centralne został wypożyczony z Sudetów do GAK Gdynia. Ponadto jest członkiem kadry Polski u17, z którą zakwalifikował się na mistrzostwa Świata. Turniej odbędzie się w Hiszapnii.
Warto zwrócić uwagę, iż w gronie najlepszych sześciu drużyn mistrzostw Polski znalazły się trzy zespoły, z którymi Sudety rywalizowały w lidze dolnośląsko - lubuskiej: Śląsk Wrocław (III miejsce), Zastal Zielona Góra (V) oraz WKK Wrocław (VI), co pokazuje jakie "schody" już na wstępie mają jeleniogórscy koszykarze.

HUTNIK WARSZAWA - GDYŃSKA AKADEMIA KOSZYKÓWKI GDYNIA 72-83 (18-15, 21-18, 22-27, 11-23)

HUTNIK: Karasiński - 12, Osiński - 14, Skiba, Soszyński - 11, Szęszoł - 5, Mydłowski - 10, Zawrotniak - 4, Szumert - 16.

Trener: Marek Olesiewicz.

GAKG: Samiec - 6, Sternicki - 17, Kiejzik, Mońko - 6, Siewruk - 12, Kobiak - 6, Nowicki - 39, Zabrocki, Wilk.

Trener: Nikola Avramović.

Sędziowali: Tomasz Tybor, Paulina Drop, Mikołaj Makowski.

Piotr Kuban
foto: Piotr Kuban

Podziel się z innymi:

2022-05-04 12:46

Przybornik
Najczęściej czytane

› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ... czas 2026-06-18
komentarze komentarze: 10


› Słowa, które ranią. Międzyna... czas 2026-06-19
komentarze komentarze: 8


› Jelenia Góra: dzieci uczył... czas 2026-06-14
komentarze komentarze: 5


› Wyniki i tabela po 30. ... czas 2026-06-13
komentarze komentarze: 18


› Szklarska Poręba: dotacje... czas 2026-06-15
komentarze komentarze: 9