146.52

69.60

6.93

5.33

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-19 o godzinie 22:00.

Ruch za mocny

Ciekawa i emocjonujące widowisko stworzyły przy Złotniczej piłkarki ręczne Karkonoszy Jelenia Góra i Ruchu Chorzów. Po raz drugi w tym sezonie wygrały niebieskie, jednak tym razem na końcowy sukces musiały solidnie się napracować i drżeć o wynik niemal do ostatniej syreny.
Nasz zespół od początku wysoko powiesił poprzeczkę. Po pięciu minutach biało - niebieskie prowadziły 3-1, jednak chorzowianki szybko opanowały sytuację i po serii goli zmieniły wynik na 4-6. Karkonosze nie zwalniały tempa i dzięki bramce Agnieszki Kowalskiej z 14 minuty wyszły na prowadzenie 9-8. Kowalska w I połowie szalała na skrzydle, można powiedzieć, że jej pojedynki z zawodniczkami Ruchu były ozdobą spotkania, co ważne wielokrotnie kończyły się efektownymi golami. Tuż przed końcem Ruch miał już 6 goli przewagi. Jeleniogórzanki były skoncentrowane do końca i w ostatniej minucie dzięki trafieniom Martyny Michalak i Kowalskiej doprowadziły do stanu 17-21.
W II połowie nasz zespół szybko przekonał swoich fanów, że nie zamierza odpuszczać i chce wygrać z liderem grupy B I ligi. Ciężar gry i zdobywania goli wzięła na siebie Joanna Załoga. Świetnie momenty miała Sylwia Jasińska, która w ciągu czterech minut zdobyła pod rząd cztery gole, co sprawiło, iż w 45 minucie na tablicy widniał wynik 30-30. Jeszcze 10 minut przed końcem team Dilrabo Samadovej tracił do przyjezdnych tylko jednego gola. Niestety końcówka to dominacja Ruchu. Natalia Kolonko zdobyła decydujące i wygrana drużyny ze Śląska stała się faktem.
Do końca rozgrywek zasadniczych pozostały Karkonoszom już tylko dwa mecze, na wyjeździe z Otmętem Krapkowice (14 maja 2022) i u siebie z SPR Olkusz (21 maja 2022, godz. 17:00). W najbliższy weekend (7 maja 2022) jeleniogórzanki pauzują.
Obecnie Karkonosze tracą do Ruchu 6 punktów, więc już wiemy, że nie uda się obronić zwycięstwa w grupie B i tym samym mistrzostwa I ligi. Dodajmy, że Ruch ma jeden mecz rozegrany mniej. Na drugim miejscu w tabeli jest MTS Żory, który wyprzedza KSK o trzy oczka, również ten zespół rozegrał jedno spotkanie mniej od biało - niebieskich.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - RUCH CHORZÓW 35-39 (17-21)

KSK: Grabarczyk, Wierzbicka - Mazurkiewicz - 2, Jesionek - Wróblewska, Jarosz, Kowalska - 6, Gałuszka - 1, Kobzar - 7, Załoga - 10, Jasińska - 5, Borodai, Pędziwiatr - 1, Michalak - 3, Przystalska.

Trenerka: Dilrabo Samadova.

RUCH: Ciesiółka, Knapik - Jasinowska - 4, Sytenka - 2, Polańska - 1, Wilczek - 4, Tyszczak, Kolonko - 10, Doktorczyk - 1, Masiuda - 3, Kavalova - 1, Gryczewska, Radlak, Grabińska - 1, Stokowiec - 7, Maslova - 5.

Trener: Jarosław Knopik.

Sędziowali: Tomasz Gaweł i Łukasz Nowak.