228.40

17.89

22.58

20.06

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-19 o godzinie 06:00.

Komplet punktów dla Sudetów

Pełnym powodzeniem zakończyła się wyprawa koszykarzy Sudetów Jelenia Góra do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie pokonali Stal II 96-78. Występ jeleniogórzan stał pod znakiem powrotu dwóch wież, bowiem po kontuzji nareszcie mógł zagrać Paweł Minciel, natomiast do klubu po kilku latach wypożyczenia powrócił Kamil Białachowski.
Jeleniogórzanie wygrali wszystkie kwarty, co nie znaczy, że mecz był łatwy. Dopiero w ostatniej ćwiartce udało im się odejść od rywala na bezpieczną odległość punktową. Za kierownicę w tym meczu mocno chwycił Łukasz Niesobski, który rzucił 32 punkty. Wspomniany Minciel szybko przypomniał kibicom jak ważną postacią jest dla drużyny, w 18 minut zdobywając 18 punktów i notując 8 zbiórek. Spory wkład w końcowy wynik Sudetów włożył też Michał Wasilewski, zatrzymując swój licznik na 19 pkt..
Teraz przed podopiecznymi trenera Rafała Niesobskiego trochę oddechu, bo następny mecz dopiero w niedzielę (5 grudnia 2021, godz. 19:00). Ich przeciwnikiem będzie WKK II Wrocław. Wydaje się, iż jest rywal wręcz wymarzony, aby pójść za ciosem i rozpocząć zwycięską serię.

STAL II OSTRÓW WIELKOPOLSKI - SUDETY JELENIA GÓRA 78-96 (22-25, 23-24, 19-23, 14-24)

SOW II: Rozpędowski - 10, Marek, Rachwalski - 7, Zaremba - 17, Kurzawski, Pławucki - 9, Wrona, Pluta - 22, Nawrot - 13.

Trener: Kacper Smektała.

SJG: Wasilewski - 19, Tymiński, Walaszek - 3, Gralewski - 2, Jyż - 7, Niesobski - 32, Najman, Minciel - 18, Białachowski - 4, Podejko - 11.

Trener: Rafał Niesobski.

Sędziowali: Katarzyna Grdeń i Adrian Chmielewski.