304.07

15.68

27.25

24.70

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-19 o godzinie 03:00.

Łużyce skończyły jak zaczęły

Piłkarze Łużyc Lubań po raz drugi w tym sezonie pokonali Odrę Ścinawa. Na wyjeździe podopieczni trenera Radosława Szajwaja wygrali z Odrą 2-0, w meczu kończącym rok 2021 zwyciężyli 3-2. Wynik tego dwumeczu to najlepsze podsumowanie występów beniaminka jesienią. Kibice w Lubaniu mają się z czego cieszyć, bo ich klub znajduje się tuż za podium z trzema punktami straty do lidera, co pozostawia go w realnej walce o wygranie grupy zachodniej IV ligi dolnośląskiej.
Mecz z Odra rozpoczął się od szturmu gospodarzy, jednak pod bramką gości brakowało zimnej krwi. Gol padł dopiero w 27 minucie. Kamil Sitek w polu karnym ograł obrońcę Odry i mocno dośrodkował przed bramkę gdzie z dwóch metrów piłkę głową wpakował Damian Buzała. Po chwili powinno być 2-0, jednak Kacper Koziarz wybronił swój zespół w sytuacji sam na sam z Sitkiem, poradził też sobie z dobitką Buzały. Zmarnowane sytuacje zemściły się na miejscowych i to podwójnie, bowiem w ciągu minuty Odra odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Najpierw Kamil Młynarski niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, w za moment dobrą indywidualną akcję przeprowadził Łukasz Winnik. Łużyce podniosły się jeszcze przed przerwą. Gola do szatni zdobył Paweł Urbaniak, który uderzeniem z bliska zamknął centrę Damiana Bojdzińskiego.
W II połowie padł już tylko jeden gol. Zdobył go Urbaniak, który w sytuacji sam na sam mocnym strzałem pokonał Koziarza. Końcówka to przewaga optyczna gości i bardzo groźne kontry Łużyc. Lubanianie mogli zapewnić sobie spokój przed ostatnim gwizdkiem sędziego Piotra Kuzi, ale brakowało chłodnej głowy w kluczowych momentach. Ostatecznie wygraną 3-2 udało się dowieźć do końca.
- To była bardzo udana runda w wykonaniu naszego całego zespołu. Trener w krótkim czasie bardzo dobrze go poukładał. Mamy dobrą i wyrównaną kadrę. Możemy też polegać na zdolnych juniorach z LDJ-tki. Nie brakuje wśród nich naprawdę zdolnych chłopaków - mówił po meczu Paweł Urbaniak. - Warunki do pracy w Łużycach są obecnie świetne. Uważam, że jeśli nas pandemia nie zatrzyma to wiosną będziemy bardzo dobrze przygotowani - dodał autor 10 goli w rundzie jesiennej dla Łużyc.

ŁUŻYCE LUBAŃ - ODRA ŚCINAWA 3-2 (2-1)

Bramki: 1-0 Buzała 27', 1-1 Młynarski 33' (sam.), 1-2 Winnik 34', 2-2 Urbaniak 45'+1', 3-2 Urbaniak 69'.
Żółte kartki: Berliński, Sanchez, Bojdziński oraz Dul, Dziedzina.
Widzów: Piotr Kuzia oraz Krzysztof Tokarczyk i Kacper Kizyma.

ŁUŻYCE: Gleb - Monik, Chmielowiec, Buzała (80' Furmański), Bojdziński (73' Schonung), Sitek (60' Wadziński), Rymer, Młynarski, Urbaniak (84' Jakubczyk), Karwecki (67' Sanchez).

Trener: Radosław Szajwaj.

ODRA: Koziarz - Hoja, Dul (70' Postoł), Winnik, Andrzejewski (17' Janowski), Seta, M. Cichuta, Rodrigues, Dziedzina, D. Cichuta, Rubach.

Trener: Hubert Łysy.

2021-11-26 12:47