frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.4018
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0327
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1706

W tych okolicznościach dobry i punkt

W Świerzawie spotkały się dwie drużyny, które na wiosnę będą musiały mocno walczyć o utrzymanie w IV lidze dolnośląskiej. Dla Pogoni mecz z innym beniaminkiem Iskrą Księginice był okazją, aby podreperować wąski dorobek punktowy i zarazem szansą na zwiększenie dystansu nad sąsiadem w ligowej tabeli. Nie udało się, bo mecz zakończył się remisem 1-1. Z drugiej strony jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż gospodarze przez 80 minut musieli sobie radzić w 10-tkę, wydaje się, że jeden punkt po tym spotkaniu to też jest zdobycz.
O losach pojedynku zadecydowały rzuty karne. Nim do tego doszło Krzysztof Górny w 11 minucie w groźnej sytuacji nieprzepisowo powstrzymał Jakuba Rysia i sędzia Kamil Olejarczyk sięgnął do kieszeni po czerwoną kartkę. Mimo gry w osłabieniu to świerzawianie objęli prowadzenie. W 16-tce faulowany był Bartłomiej Kłos, a Wojciech Chlebosz na raty wykorzystał rzut karny. Podstawowe uderzenie obronił Piotr Krysa, jednak po dobitce musiał szukać piłki w sieci. Już minutę po zmianie stron było 1-1. Poszkodowany w polu karnym gospodarzy był Ryś, a jedenastkę na gola zamienił Mateusz Łodej. Jak się okazało był to ostatni gol tego meczu. Niedosyt związany z wynikiem mogą czuć zwłaszcza goście, bo mieli przewagę i kilka okazji, jednak Łukasz Kłobucki potwierdził, że jest dobrym fachowcem na swojej pozycji.
Obaj beniaminkowie spędzą zimę w kiepskich humorach, bowiem znajdują się w strefie spadkowej. Pogoń jest 14 z dorobkiem 11 punktów zgromadzonych w 16 meczach, bilans spotkań 2-5-9, bramki 18-31. Iskra zajmuje miejsce niżej, również ma 11 pkt. w 16 spotkaniach, bilans 3-2-11, bramki 28-48.

POGOŃ ŚWIERZAWA - ISKRA KSIĘGINICE 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Chlebosz 33', 1-1 Łodej 46'.
Czerwona kartka: Górny za akcję ratunkową w 11'.
Żółte kartki: Cichoń, Maraszek oraz Akacki, Pilichowski, Sacha.
Sędziowali: Kamil Olejarczyk oraz Kamil Snacki i Michał Niemirski.

POGOŃ: Kłobucki - Górny, Maraszek, Łaba, Krajewski, Kłos (80' Trotsyk), Marzec, Cichoń, Kurek, Górski, Chelbosz.

Trener: Arkadiusz Paluch.

ISKRA: Krysa - Zasadni (80' Szymański), Węglarz (75' Sacha), Srebrniak, Łodej, Pilichowski, Migacz, Faluta (65' Staniecki), Hilla, Akacki (30' Wiatrowski), Ryś.