Startuj z JG24.pl  
Praca Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Wynajmę:
- RUSZTOWANIA I SZALUNKI
Sprzedam:
- Pierogi swiateczne,uszka od 10zl... (2021.12.05)
Dam pracę:
- Praca w pensjonacie Szklarska Poręba (2021.12.03)
Dam pracę:
- Waiter/Waitress, Karpacz (2021.12.03)
Kupię:
- KUPIĘ ANTYKI - ! - NAJWYŻSZE CENY W... (2021.12.02)
Dam pracę:
- Kelner/Kelnerka/Restauracja/Karpacz (2021.12.02)
Dam pracę:
- pracownik budowlany (2021.11.30)
Dam pracę:
- Cieśla,zbrojarz, betoniarz, (2021.11.30)
Dam pracę:
- murarz, murarz klinkierowy (2021.11.30)
Sprzedam:
- Domowe pierogi ręcznie lepione (2021.11.27)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Do wynajęcia mieszkanie (2021.11.26)
Ostatnie komentarze

- art:
Pełna hala nie pomogła
czas 2021.12.06 11:55

- ff:
Trwa przebudowa Ronda WOŚP
czas 2021.12.05 20:47

- Kibic:
Pełna hala nie pomogła
czas 2021.12.05 19:25

- aro:
Pełna hala nie pomogła
czas 2021.12.05 17:29

- tak serio:
Pełna hala nie pomogła
czas 2021.12.05 16:52

Kursy walut
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 4.0653
euro euro 1 EUR 4.5934
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.4165
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.4021
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1808
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Zasady odwiedzin Pacjentów w WCSKJ i apel o szczepienia

Czwarta fala pandemii COVID-19 w kraju nabiera zdecydowanego przyśpieszenia. Ryzyko zakażenia wirusem jest coraz większe, dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów hospitalizowanych w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej, konieczne jest utrzymanie ograniczeń związanych z odwiedzinami chorych. Ponadto placówka apeluje do mieszkańców o szczepienia przeciwko koronawirusowi, które skutecznie bronią przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią. O sytuacji jeleniogórskiego szpitala podczas czwartej fali pandemii i zasadach odwiedzin Pacjentów informowała Dyrekcja WCSKJ podczas briefingu prasowego, który odbył się we wtorek, 9 listopada.
Każdego dnia w całym kraju obserwowane są znaczące wzrosty infekcji COVID-19. Zakażeń przybywa także w województwie dolnośląskim, dlatego w związku z coraz poważniejszą sytuacją epidemiczną konieczne jest bezwzględne przestrzeganie zasad odwiedzin pacjentów w szpitalach. Wprowadzane w obliczu pandemii ograniczenia odwiedzin są ważnym elementem walki z COVID-19. W ten sposób bowiem zapobiega się rozprzestrzenianiu wirusa i nie naraża osób chorych, osłabionych, po zabiegach czy operacjach, na ewentualne ryzyko zarażenia. Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, w związku z czwartą falą pandemii, przypomina o obowiązujących w placówce zasadach odwiedzin. Wizyty u pacjentów są zawieszone do odwołania zgodnie z postanowieniem Wojewody Dolnośląskiego.
- W trosce o zdrowie Pacjentów hospitalizowanych w naszym szpitalu i zapewnienie im bezpiecznych warunków leczenia, konieczne jest dalsze wstrzymanie odwiedzin Pacjentów. Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudna sytuacja dla Pacjentów i ich bliskich, jednak ze względu na obecną, coraz poważniejszą, sytuację epidemiczną, musimy utrzymać ograniczenie odwiedzin. Ponadto zawieszenie odwiedzin jest także istotne z uwagi na zapewnienie ciągłości funkcjonowania oddziałów szpitalnych, aby mogły przyjmować i leczyć chorych - mówi lek. med. Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej i dodaje: - W sytuacjach wyjątkowych, takich jak pożegnanie, kierując się potrzebą zapewnienia Pacjentom chorym terminalnie i ich rodzinom osobistego kontaktu, możliwe są wizyty w czasie ustalonym z lekarzem prowadzącym.

Ze względów bezpieczeństwa wprowadzone będą także pewne ograniczenia w poruszaniu się po szpitalu. Części ogólne, jak np. laboratorium, teren apteki czy pracownie diagnostyki obrazowej, będą dostępne dla potrzebujących Pacjentów, natomiast dalsze strefy szpitala będą odgrodzone i nie będzie możliwości przebywania w nich osób postronnych. Ponadto placówka będzie przestrzegała obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowania dystansu. Zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego w WCSKJ obecnie funkcjonuje 16 łóżek dla chorych na COVID-19. W najbliższym czasie liczba łóżek może zostać zwiększona. Dla przypomnienia - podczas trzeciej fali pandemii, w jej szczytowym momencie szpital dysponował 108 łóżkami dla Pacjentów z COVID-19.

Zasady odwiedzin pacjentów
W szczególnych sytuacjach odwiedziny Pacjentów jeleniogórskiej placówki są możliwe za zgodą kierownika oddziału lub upoważnionego przez niego lekarza. Szpital opracował specjalne zasady, które pozwolą przygotować się do spotkania i zrealizować je w ścisłym reżimie sanitarnym. Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa hospitalizowanym, osoba odwiedzająca nie może mieć objawów infekcji. Po wejściu do szpitala konieczna jest dezynfekcja rąk i założenie maseczki zasłaniającej usta i nos, a także pozostawienie okrycia wierzchniego w szatni. Po wejściu do sali pacjenta należy ponownie zdezynfekować ręce. Pacjenta może odwiedzić w jednym czasie tylko 1 osoba. Po zakończeniu odwiedzin personel sprzątający dezynfekuje i sprząta salę. Szczegółowe zasady odwiedzin opisane są na stronie internetowej WCSKJ. W jeleniogórskim szpitalu cały czas bliscy pacjentów mogą telefonicznie kontaktować się z lekarzem prowadzącym, aby uzyskać niezbędne informacje na temat stanu zdrowia Pacjenta. Ponadto od samego początku pandemii, rodziny mogą przekazywać Pacjentom paczki z niezbędnymi rzeczami osobistymi. Konieczne jest zapakowanie paczki oraz podpisanie jej imieniem, nazwiskiem oraz nazwą oddziału w którym przebywa Pacjent. Warto jednak pamiętać, aby artykuły i rzeczy osobiste ograniczyć do tych najpotrzebniejszych.

Medycy apelują o szczepienia

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej zwraca także szczególną uwagę na konieczność szczepień przeciwko COVID-19. W obecnej sytuacji, nie ma innego antidotum na trwającą pandemię, jak przyjęcie szczepionki. Wirus atakuje rozlegle organizm i prowadzi do najpoważniejszych konsekwencji. Po chorobie mogą wystąpić także długoterminowe powikłania zdrowotne. Przyjęcie szczepionki pozwala na ochronę przed zakażeniem, ale przede wszystkim w skuteczny i sprawdzony sposób broni przed ostrym przebiegiem choroby, hospitalizacją i śmiercią.
- Obecna, czwarta fala pandemii, dotyka dziś przede wszystkim osób niezaszczepionych, którzy zgłaszają się już z ciężkimi objawami choroby. To nie tylko seniorzy lub osoby z chorobami przewlekłymi, ale także coraz młodsi ludzie w sile wieku. Ich organizm jest rozlegle atakowany przez wirusa. To znak, by każdy z najwyższą powagą traktował zagrożenie COVID-19 i rozważył przyjęcie skutecznej szczepionki, o co - jako medycy - apelujemy. Każda osoba rezygnująca ze szczepień opóźnia zażegnanie pandemii - mówi lek. med. Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.
W obliczu coraz większej liczby zakażonych i rozprzestrzeniającego się wirusa, który dotyka kilka pokoleń domowników, kluczowe jest aby przyjąć szczepionkę jak najszybciej. Należy pamiętać, że zaszczepienie chroni nie tylko nas, ale także naszych bliskich - tylko w ten sposób zadbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Informacja prasowa

Podziel się z innymi:

| |

2021-11-09 18:43

Komentarze

Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.

Dran @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-11-14 16:19

Tak to niech pielęgniarki zajmą się pacjentkami na patologii ciążowej bo są pozostawiane same sobie bez żadnej pomocy przywożą im tylko śniadanie obiad kolację i mają w d... Pacjentki po ciężkich cesarkach z łóżka ruszyć się nie mogą lekarz tylko na obchodach , dzwonisz pytasz się o stan zdrowia nie udzielamy informacji przez telefon to ja się kur...pytam jak mam się dowiedzieć o stan bliskiej osoby i swojego dziecka do cholery co w tym szpitalu się wyrabia może ktoś się zajmie tymi pacjentkami , są też takie pielęgniarki które potrafią wrzeszczeć i obrażać pacjentki do czego to podobne


Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść:


Rusztowania i szalunki
Przybornik
Najczęściej czytane

› Trwa przebudowa Ronda WOŚP czas 2021-12-02
komentarze komentarze: 7


› Kierował pojazdem wbrew... czas 2021-12-02
komentarze komentarze: 0


› 17-latek z 28 zarzutami... czas 2021-12-01
komentarze komentarze: 2


› Dopuścił się rozboju na... czas 2021-12-02
komentarze komentarze: 0


› Zdecydowana wygrana 11-tki czas 2021-12-01
komentarze komentarze: 0