NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
bezchmurnie
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
- Zdrajca:
› Burze z gradem nad Jelenią Górą. IMGW ostrzega - ale...
2026.06.22 22:16
- Auauaua:
› Wyniki i tabela po 26. kolejce Klasa B / Grupa 2
2026.06.22 22:15
- szlakowy:
› Jakuszyce: piorun poraził 38-letnią kobietę. Doszło...
2026.06.22 21:31
- Pikutek:
› Prace konserwacyjne w gardzieli Wodospadu Kamieńczyk...
2026.06.22 21:15
- jasiek:
› Jelenia Góra: ruszyła modernizacja Orlików przy SP n...
2026.06.22 20:42
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.7282 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2693 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6145 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9234 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1764 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Nowa karetka za pół miliona złotych już w Jeleniej Górze
Wojewoda Jarosław Obremski i senator Krzysztof Mróz uczestniczyli dziś w przekazaniu dla jeleniogórskiego pogotowia nowej, wartej pół miliona złotych karetki.Pojazd zastąpi jedną z wysłużonych karetek, które w czasie pandemii pokonywały tysiące kilometrów. - A potrzeby w Jeleniej Górze są ogromne - mówi dyrektor pogotowia Mariusz Gierus.
Nowa karetka jest już drugą w tym roku, a dyrektor ma nadzieję, że tempo wymiany sprzętu przyspieszy.
Jeleniogórskie pogotowie wraz z karetką dostało 7 aparatów USG z agencji rezerw materiałowych, które docelowo znajdą się na wyposażeniu karetek Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Sprzęt pozwoli lepiej diagnozować pacjentów w stanie zagrożenia życia.
- Karetka jest już w żółtych barwach, jakie karetki mają nosić obowiązkowo dopiero za kilka lat. Ma napis Jelenia Góra na burcie i nowoczesne wyposażenie w środku - mówi wojewoda Jarosław Obremski.
Podczas uroczystości przekazania karetki senator Krzysztof Mróz zapowiedział budowę w Jeleniej Górze stacjonarnego centrum krwiodawstwa, które ma zastąpić dzisiejszy ośrodek, w wynajmowanych pomieszczeniach w szpitalu wojewódzkim. Wałbrzyskie Centrum Krwiodawstwa wystartowało w konkursie w Ministerstwie Zdrowia by zdobyć pieniądze na budowę jeleniogórskiej placówki.
Do końca stycznia centrum krwiodawstwa będzie w szpitalu przy Ogińskiego, później jednak będzie się musiało wyprowadzić, bo w jego dzisiejszej siedzibie powstanie pracownia cytostatyczna dla osób chorych na nowotwory.
Nowa karetka przekazana dziś do użytkowania została kupiona w ramach projektu "Zakup ambulansu z wyposażeniem, środków ochrony indywidualnej oraz środków dezynfekcyjnych na potrzeby Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
prw.pl
Podziel się z innymi:
2021-11-04 17:31
› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ...
2026-06-18
komentarze: 10
› Słowa, które ranią. Międzyna...
2026-06-19
komentarze: 7
› Jelenia Góra: dzieci uczył...
2026-06-14
komentarze: 5
› Szklarska Poręba: dotacje...
2026-06-15
komentarze: 9
› Wyniki i tabela po 30. ...
2026-06-13
komentarze: 18







MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol