Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

bezchmurnie

19.61°C 1025 hPa 99%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Usługi:
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-06-22)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7282
euro euro 1 EUR 4.2693
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6145
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9234
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1764
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Nowa karetka za pół miliona złotych już w Jeleniej Górze

Wojewoda Jarosław Obremski i senator Krzysztof Mróz uczestniczyli dziś w przekazaniu dla jeleniogórskiego pogotowia nowej, wartej pół miliona złotych karetki.

Pojazd zastąpi jedną z wysłużonych karetek, które w czasie pandemii pokonywały tysiące kilometrów. - A potrzeby w Jeleniej Górze są ogromne - mówi dyrektor pogotowia Mariusz Gierus.

Nowa karetka jest już drugą w tym roku, a dyrektor ma nadzieję, że tempo wymiany sprzętu przyspieszy.

Jeleniogórskie pogotowie wraz z karetką dostało 7 aparatów USG z agencji rezerw materiałowych, które docelowo znajdą się na wyposażeniu karetek Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Sprzęt pozwoli lepiej diagnozować pacjentów w stanie zagrożenia życia.

- Karetka jest już w żółtych barwach, jakie karetki mają nosić obowiązkowo dopiero za kilka lat. Ma napis Jelenia Góra na burcie i nowoczesne wyposażenie w środku - mówi wojewoda Jarosław Obremski.

Podczas uroczystości przekazania karetki senator Krzysztof Mróz zapowiedział budowę w Jeleniej Górze stacjonarnego centrum krwiodawstwa, które ma zastąpić dzisiejszy ośrodek, w wynajmowanych pomieszczeniach w szpitalu wojewódzkim. Wałbrzyskie Centrum Krwiodawstwa wystartowało w konkursie w Ministerstwie Zdrowia by zdobyć pieniądze na budowę jeleniogórskiej placówki.

Do końca stycznia centrum krwiodawstwa będzie w szpitalu przy Ogińskiego, później jednak będzie się musiało wyprowadzić, bo w jego dzisiejszej siedzibie powstanie pracownia cytostatyczna dla osób chorych na nowotwory.

Nowa karetka przekazana dziś do użytkowania została kupiona w ramach projektu "Zakup ambulansu z wyposażeniem, środków ochrony indywidualnej oraz środków dezynfekcyjnych na potrzeby Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

prw.pl

Podziel się z innymi:

2021-11-04 17:31

Przybornik
Najczęściej czytane

› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ... czas 2026-06-18
komentarze komentarze: 10


› Słowa, które ranią. Międzyna... czas 2026-06-19
komentarze komentarze: 7


› Jelenia Góra: dzieci uczył... czas 2026-06-14
komentarze komentarze: 5


› Szklarska Poręba: dotacje... czas 2026-06-15
komentarze komentarze: 9


› Wyniki i tabela po 30. ... czas 2026-06-13
komentarze komentarze: 18