165.96

67.28

4.59

3.03

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-20 o godzinie 12:00.

Łużyce zakończyły serię Karkonoszy

Karkonosze Jelenia Góra straciły pierwsze punkty w obecnym sezonie, remisując na własnym boisku z Łużycami Lubań 2-2. Goście to drugi zespół II ligi wojewódzkiej (grupa II), który przegrał tylko raz, u siebie z Karkonoszami 0-3. Było więc jasne, że ewentualna jeleniogórzan mocno ich przybliży do wygrania grupy i awansu do I ligi wojewódzkiej. Tak się nie stało, co nie zmienia faktu, iż remis też jest pomyśli Karkonoszy, które mają komfortową sytuację i mogą sobie pozwolić nawet na jedno potknięcie do końca rozgrywek, co miejmy nadzieję nie nastąpi.
Łużyce objęły prowadzenie po golu Krystiana Makowskiego. Szybko do remisu doprowadził Oskar Soliło. Minutę przed przerwą jedna z nielicznych akcji lubanian przyniosła im drugie trafienie, tym razem gola strzelił Oliwier Bzdęga. Po zmianie stron Karkonosze ruszyły do ataku. Do remisu doprowadził Soliło, a później biało - niebiescy wzięli udział w festiwalu nieskuteczności. Okazji do zmiany wyniku było mnóstwo, jednak ekipa trenera Krzysztofa Pietrzyka nie potrafiła postawić kropki nad "i".
W niedzielę jeleniogórzanie pojadą do Lwówka Śląskiego na mecz z Czarnymi (24 października 2021, godz. 11:00). Łużyce natomiast podejmą w Lubaniu BKS Bolesławiec (23 października 2021, godz. 10:00).

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - ŁUŻYCE LUBAŃ 2-2 (1-2)

Bramki: 0-1 Mańkowski 20', 1-1 Soliło 23', 1-2 Bzdęga 39', 2-2 Soliło 58'.
Sędziowali: Janusz Staniewski i Dawid Gajda.

KSK: Kowalczyk - Zemlak, Szopiński, Szachowski, W. Kania, Rydlikowski, Rombek, Popera, Kosiorek, Soliło, Dłuski / Dragun, Zawadzki, Kozłowski, Kasza, Fediuk, Czubocha, Antoniewski.

Trener: Krzysztof Pietrzyk.

ŁUŻYCE: Sawicki - Pilarczyk, Ośmiałowski, Łuńczuk, Tomkiewicz, Pietrykowski, Mańkowski, Matusewicz, Bzdęga, Błaszczyk, Rzeźnik / Stepokura, Pawelczyk, Kogut, Gola.

Trener: Krzysztof Gajewski.

2021-10-22 20:59