395.30

80.63

23.20

19.05

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-07 o godzinie 12:00.

Lider za mocny dla Victorii

Gorycz pierwszej porażki w lidze okręgowej mają za sobą piłkarze Victorii Jelenia Góra. Beniaminek przegrał w Bolesławcu z BKS-em 1-3 i wynik ten był jak najbardziej sprawiedliwy.
Od początku stroną dominującą byli gospodarze. Gola zdobyli dopiero w 36 minucie. Jego autorem był Jakub Kowalonek, który wykorzystał podanie od Adriana Kuleszy. Do przerwy 0-1. W II połowie nadal więcej piłką operowali gospodarze, ale gola zdobyli goście. Po stałym fragmencie gry pechowo zagrał Jacek Bochnia i piłka znalazła się w siatce BKS-u. Były zawodnik Karkonoszy Jelenia Góra naprawił swój błąd pod drugą bramką, wykorzystując błąd defensorów Victorii. W 74 minucie pieczęć na sukcesie bolesławian postawił Kulesza i mecz zakończył się wynikiem 3-1.
- BKS był dzisiaj zespołem lepszym i zasłużenie wygrał. Szybciej operował piłką, dużo grał na jeden kontakt, bardzo dobrą pracę wykonywali ich skrzydłowi. Długo umiejętnie się broniliśmy, ale dwa niewymuszone błędy dały dwa gole rywalom. Trzecia była efektem mądrej i konsekwentnej gry BKS-u - podsumował mecz prezes Victorii Paweł Gluza.
15 punktów w 5 meczach to bilans BKS-u na starcie rozgrywek. Podopieczni Sebastiana Tylutkiego są liderem, wyprzedzając grającego równie dobrze Włókniarza Leśna tylko lepszym bilansem bramek. Teraz BKS pojedzie do Mirska, gdzie na pewno będzie faworytem spotkania z Włókniarzem (18 września 2021, godz. 18:00). Victoria podejmie przy Lubańskiej innego beniaminka - Chrobrego Nowogrodziec (18 września 2021, godz. 15:00).

BKS BOLESŁAWIEC - VICTORIA JELENIA GÓRA 3-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Kowalonek 36', 1-1 Bochnia 58' (sam.), 2-1 Bochnia 67', 3-1 Kulesza 74'.
Żółte kartki: Kulesza oraz Proietti, Tusiński, Rudnicki.
Sędziowali: Marcin Domina oraz Marcel Grabowski i Kacper Kłobut.

BKS: Walczak - Skiba, Olesiński (67' Dmuchowski), Medyński (80' Kwoczka), Posadowski, Kulesza (83' Pochwała), Kuczyński (74' D. Kowalonek), Kapusz, Borowski, Bochnia, J. Kowalonek.

Trener: Sebastian Tylutki.

VJG: Harasimowicz - Tusiński (61' Paradowski), Rząca, Rudnicki (61' Kozołubski), Okowiński, Maryszczak, Lisowski (61' Becker), Denis (76' Michałek), Kocot, Proietti, Dudek (83' Nikolaienko).

Trener: Bartosz Gęca.

2021-09-16 11:21