241.90

18.16

17.27

14.53

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-26 o godzinie 07:00.

Teraz BKS

Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra nie mieli większych problemów z awansem do IV rundy Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra, choć trzeba przyznać, że młodsi koledzy długo trzymali ich w niepewności o wynik. Dopiero w końcówce dwa gole Brajana Kułakowskiego zapewniły III-ligowcom komfortowe zwycięstwo.
Juniorzy do meczu przystąpili mocno osłabieni. Z powodu choroby w składzie zabrakło m.in. Kacpra Tokarza, Dawida Gila, Jakuba Firmantego czy Michała Karmelity. Mimo to młodzież długo utrzymywała bezbramkowy remis. Niewiele brakowało, aby po błędzie Wiktora Błaszkiewicza gola zdobył Kacper Lewkowicz, jednak Kacper Szczudliński zdążył wybić piłkę z linii bramkowej. Z drugiej strony skuteczną akcję przeprowadzili Oskar Giziński z Kamilem Młodzińskim. Pierwszy wymanewrował obronę rywali i spod linii końcowej wyłożył piłkę na siódmy metr, gdzie precyzyjnym strzałem akcję zamknął Młodziński. Więcej goli seniorzy przed przerwą nie zdobyli, choć przewagę w posiadaniu piłki mieli dużą. W końcówce I połowy trener Jacek Kołodziejczyk przesunął swój zespół do przodu i w efekcie biało - niebieska młodzież zdobyła gola i to takiego, który mógł się podobać, bo Wojciech Galos huknął z ok. 30 metrów i piłka wylądowała pod poprzeczką. Do przerwy 1-1.
Po zmianie stron przewaga III-ligowców wzrosła. Dobrze w bramce juniorów spisywał się Mateusz Prochoń, ale w 55 minucie musiał sięgać po piłkę do sieci. Z rzutu wolnego spojenie bramki obił Brajan Kułakowski, do odbitej piłki dopadł Michał Wawrzyniak i szczupakiem wpakował ją do siatki. Później było kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, jednak akcjom podopiecznych trenera Ołeksandra Szeweluchina brakowało wykończenia. Juniorzy mieli swoją szansę na wyrównanie, ale w 80 minucie Mateusz Gwaj w sytuacji sam na sam uderzył niecelnie, do tego wybrał kiepską opcję ładując w krótki róg, choć prawi pół bramki przy drugim słupku było całkowicie odsłonięte. Na koniec dwa stemple na wyniku postawił Kułakowski, zdobywając dwa gole swoimi firmowymi rogalami. Zwłaszcza gol na 1-4 mógł się podobać.
Awans Karkonoszy stał się faktem, teraz biało - niebieskich czeka niełatwe zadanie w Bolesławcu, gdzie zmierzą się IV rundzie z liderem ligi okręgowej BKS-em.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA js - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 1-4 (1-1)

Bramki: 1-0 Młodziński, 1-1 Galos 45', 2-1 Wawrzyniak 55', 3-1 Kułakowski 90', 4-1 Kułakowski 90'+1'.
Żółte kartki: Młodziński, Siudak
Sędziowali: Arkadiusz Dołęga oraz Sławomir Rak i Janusz Staniewski.
Widzów: 30.

KSK js: Prochoń - Kowalski, Najda, M. Kania (85' Białek), Galos, Matyszkiewicz (60' M. Gwaj), Nygbur (75' M. Lewkowicz), Milewski (85' Jonkisz), Juszczyk, Wąsiewksi, K. Lewkowicz (79' Furman).

Trener: Jacek Kołodziejczyk.

KSK: Błaszkiewicz - Kuźniewski (60' Sutor), Niemienionek (46' Poszelężny), Szczudliński, Czerwiński (46' Kulchawy), Młodziński, Giziński, Wolak (46' Wawrzyniak), Surmaj, Ranecki (60' Siudak), Dąbrowski (46' Kułakowski).

Trener: Ołeksnadr Szeweluchin.

2021-09-15 21:56