142.68

24.80

12.49

8.83

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-13 o godzinie 07:00.

Charakterne Sudety triumfują

Warto było wybrać się w sobotnie wieczór do hali przy ulicy Sudeckiej aby obejrzeć mecz Sudetów z Bobrami Zabrze, gdyż po raz kolejny w tym sezonie, jeleniogórscy koszykarze pokazali charakter, zwyciężając rywali dzięki pasjonującej końcówce. Było to trzecie zwycięstwo z rzędu zespołu Ireneusza Taraszkiewicza, który pod koniec sezonu odzyskał formę i godnie kończy rozgrywki.

Od początku spotkania zabrzanie postawili trudne warunki gospodarzom i było jasnym, że aby zdobyć dwa punkty w tym meczu, gospodarze będą musieli solidnie się napracować. Pierwsze dwie kwarty toczyły się pod minimalne dyktando Bobrów i to właśnie Ślązacy wygrali I połowę 47-42.
Trzecia kwarta pogłębiła frustrację na trybunach, gdyż goście powiększyli przewagę o trzy punkty i przed decydującym starciem mieli handicap 8 oczek. Mogło być jeszcze gorzej, bo w trakcie III kwarty zabrzanie prowadzili już różnicą 13-14 punktów, jednak dorobek jeleniogórzan celnymi "trójkami" zdołała podreperować Łukasz Niesobski.
W ostatniej ćwiartce rozpoczął się show jeleniogórzan, którzy rozpoczęli gonitwę za rywalem. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza mieli utrudnione zadanie, gdyż na początku tej części gry Bobry osiągnęły przewagę 12 punktów. Konsekwenta gra i celne rzuty z dystansy sprawiły, że przewaga gości topniała w oczach, a na 30 sekund przed końcem, Krzysztof Samiec rzutem za trzy punkty doprowadził do remisu. Ostatnia akcja to desperacka próba zdobycia zwycięskich punktów przez gości ale obrona Sudetów spisała się na medal, broniąc korzystny wynik do ostatniej syreny.
Dogrywka to popis gospodarzy, a zwłaszcza Tomasza Wilasa, który w sobotę rozgrywał doskonałą partię. Zawodnik Sudetów w decydujących momentach nie wahał się wziąć na siebie ciężaru gry, pewnie punktował zarówno z gry jak i z rzutów wolnych, co pozwoliło jeleniogórzanom na końcowe zwycięstwo 101-96.
W ostatniej kolejce koszykarze z Jeleniej Góry wybierają się do Kłodzka na mecz z Doralem, który w drugiej rundzie jest rewelacją rozgrywek, o czym najlepiej przekonali się jeleniogórzanie ulegając niespodziewanie kłodzczanom we własnej hali. Miejmy nadzieję, że w Kłodzku podopieczni trenera Taraszkiewicza zrehabilitują się za tę porażkę i efektownie zakończą sezon 2006/07!

SUDETY JG - MKKS BOBRY ZABRZE 101-96 (21-23, 21-24, 16-19, 27-19, dog. 16-11)

SUDETY: Samiec 30, Wilas 27, Wilusz 8, Miłoń 4, Matczak 15, Olszewski 2, Kiciński 4, Niesobski 11.

2007-04-14 23:59