240.93

33.21

16.50

14.33

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-26 o godzinie 05:00.

2.79°C 1011 hPa 89%

- Stara Gwardia:
Rozmowa z Andrzejem Badermannem, prezesem Gryfa Gryf...

Szansa na luźną końcówkę sezonu zasadniczego

Dzisiaj (16 czerwca 2021, godz. 18:00) w Gryfowie Śląskim piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra mają szansę przypieczętować wygranie grupy zachodniej IV ligi dolnośląskiej. Potrzebne do tego jest zwycięstwo nad Gryfem, co oczywiście nie będzie łatwe, bo gospodarze walczą jeszcze o utrzymanie. Szanse na to mają niewielkie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ich terminarz, a przy ewentualnej porażce z biało - niebieskimi, można powiedzieć żadne. Tak więc stawka meczu dla obu ekip jest wysoka i na pewno nikt punktów za darmo nie odda.
W rundzie jesiennej Karkonosze przy Złotniczej skromnie pokonały gryfowian 1-0. Wtedy zespół prowadził trener Daniel Koko. Obecnie szkoleniowcem Gryfa jest Wojciech Górski. Ostatni mecz pod jego wodzą żółto - niebiescy przegrali w Jędrzychowicach z Apisem 1-7.
Podopieczni trenera Ołeksandra Szeweluchina już w przerwie meczu mogą się okazać najlepszą ekipą grupy zachodniej. Stanie się tak jeśli w Jeżowie Sudeckim Lotnik pokona Chrobrego II Głogów (16 czerwca 2021, godz. 17:00). Spotkanie to rozpocznie się godzinę wcześniej niż mecz w Gryfowie Śląskim.
Jeśli nasz zespół zrealizuje swój cel połowiczny już dzisiaj to będzie okazja spokojnie się przygotować do zrealizowania celu nr jeden, którym jest wygranie barażów o III ligę. Wtedy ostatnie dwa spotkania ligowe pozwolą trenerowi KSK na sprawdzenie rezerwowych, a najczęściej grającym zawodnikom na odpoczynek i koncentrację przed barażami.

2021-06-16 13:10