113.28

99.34

5.92

3.88

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-25 o godzinie 19:00.

Wygrana Karkonoszy II w LDJ

Drugie zwycięstwo na wiosnę odnieśli juniorzy starsi Karkonoszy II Jelenia Góra. Przy Lubańskiej nasz zespół pokonał Piasta Nowa Ruda 4-2. Mogło być więcej, ale biało - niebiescy zmarnowali dwa rzuty karne.
Wynik meczu otworzyli goście. W 26-ej minucie Jakub Rudzki pokonał Kamila Ślaza. Wyrównać powinien Mateusz Kania, ale wykonując rzut karny posłał kometę w kosmos zamiast do siatki. Kolejna akcja, faul na Dominiku Szkutnickim i tym razem piłkę z 11-tu metrów we właściwe miejsce posłał Wiktor Kowalski. Po zmianie stron Karkonosze II objęły prowadzenie po golu Oliwiera Jonkisza, który przejął piłkę od Kacpra Siwka i w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Jonatana Jantarskiego. Niestety za chwilę na skutek błędu obrońców Ślaz musiał ratować sytuację we własnym polu karnym. Nie udało się, faulował rywala i Sebastian Martynowicz rzut karny zamienił na gola.
Ostatnie minuty należały do naszej ekipy, choć wcześniej na boisku było gorąco niekoniecznie z powodów sportowych. Po czerwonej kartce zobaczyli Michał Jania i Mateusz Gwaj. Prowokował jeleniogórzanin, a piłkarz z Nowej Rudy zachował się nieodpowiedzialnie. Wstępnie został zawieszony na rok czasu. Jak mówi trener gospodarzy Jarosław Wichowski, kara jest zbyt surowa i życzy powodzenia Piastowi w trybie odwoławczym. W 84-ej minucie po rzucie rożnym Siwek trafił na 3-2. Za chwilę gości dobił Bartosz Kamiński, który strzelił gola po solowej akcji. Bartek miał chrapkę na kolejną bramkę, ale w doliczonym czasie gry zmarnował rzut karny. Piłkę po jego strzale odbił golkiper Piasta. Dodajmy, że po raz drugi tego dnia jedenastkę wywalczył Szkutnicki. Jak twierdzi Wichowski, wyróżniający się zawodnik w tym meczu.

KARKONOSZE II JELENIA GÓRA - PIAST NOWA RUDA 4-2 (1-1)

Bramki: 0-1 Rudzki 26', 1-1 Kowalski 42', 2-1 Jonkisz 56', 2-2 Martynowicz 65', 3-2 Siwek 84', 4-2 Kamiński 87'.
Czerwone kartki: M. Gwaj w 77' oraz Jania w 77'.
Żółte kartki: M. Gwaj x2 oraz Kot.
Sędziowali: Paweł Turek oraz Tomasz Kasiński i Grzegorz Domina.
Widzów: 10.

KSK II: Ślaz - Nalewajczyk, M. Kania (46' K. Lewkowicz), Kowalski, Frankiewicz (75' Furman), Szkutnicki, M. Lewkowicz (76' M. Gwaj), Mateusz Karmelita, Kamiński, Siwek, Nygbur (46' Jonkisz).

Trener: Jarosław Wichowski.

PNR: Jantarski - Stosio, Jania, Bujak, Rudzki, Mostowy, Martynowicz, Krzysztofiak, Konopacki (19' Niedowóz), Biernat, Zabrzeski (46' Kot).

Trener: Piotr Pasek.

2021-06-16 13:17