377.79

35.98

26.96

23.48

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-25 o godzinie 08:00.

- PiS:
Rozmowa z Andrzejem Badermannem, prezesem Gryfa Gryf...

Orzeł rządzi w gminie

Orzeł Mysłakowice definitywnie zakończył marzenia KS Łomnica o awansie do ligi okręgowej. Gospodarze w gminnych derbach ograli KSŁ 3-1, a wynik był najniższym wymiarem kary, bo już do przerwy mysłakowiczanie mogli zdobyć pięć goli. To pierwsza strata punktów na wiosnę ekipy trenera Macieja Maćkowskiego, jednak od razu bardzo kosztowna, bowiem kilka godzin później w Wojcieszowie awans do wyższej klasy rozgrywkowej przyklepał główny rywal łomniczan - Victoria Jelenia Góra.
Gospodarze otworzyli wynik już w ósmej minucie. Marcel Kaziemko dośrodkował na drugi słupek, tam piłkę zgrał Mateusz Szkudlarek, a stojący na linii bramkowej Filip Błaszczyk wpakował ją głową do siatki. Strata gola nie podłamała gości, przeciwnie Łomnica przejęła inicjatywę i szybko doprowadziła do wyrównania po główce Mateusza Cieślika. Jak się okazało goście nie poszli za ciosem i gra się wyrównała. W 24-ej minucie Kaziemko znów otrzymał piłkę w okolicach narożnika 16-tki, tym razem huknął nie do obrony pod poprzeczkę. Ponowne prowadzenie napędziło gospodarzy. Niesieni dopingiem licznie zgromadzonych fanów tworzyli kolejne sytuacje. Bliski zdobycia gola był Mateusz Zatylny, ale minimalnie chybił. Później Maćkowski świetnie się spisywał broniąc uderzenia Daniela Gałacha i Błaszczyka. Równie dobrze mu poszło w końcówce pierwszej połowy, gdy obronił rzut karny kiepsko bity przez Jakuba Matuszewskiego. Jedenastkę wywalczył Szkudlarek, a przewinił Oskar Aleksiejew. Do przerwy 2-1.
W drugiej połowie nie działo się za wiele. Łomnica nie potrafiła sobie poradzić z dobrze grającym gospodarzami. Kwadrans przed końcem Robert Turczyk stracił piłkę, kontrę zainicjował Gałach i to on zakończył ją skutecznym strzałem. Na sam koniec o zmniejszenie rozmiarów porażki mógł się pokusić Kucharczyk, jednak chybił.

ORZEŁ MYSŁAKOWICE - KS ŁOMNICA 3-1 (2-1)

Bramki: 1-0 Błaszczyk 8', 1-1 Cieślik 16', 2-1 Kaziemko 24', 3-1 Gałach 75'.
Żółte kartki: Uroda, Szkudlarek, Błaszczyk oraz Maran, Salamon, O. Aleksiejew.
Sędziowali: Kamil Olejarczyk oraz Michał Niemirski i Kamil Snacki.
Widzów: 400.

ORZEŁ: Klec - Szkudlarek (80' Gałek), Sokołowski (65' Szpak), Woźniczka, Kaziemko, Gęślak (90' Podhorodecki), Błaszczyk (75' Michalik), Uroda, Matuszewski, Zatylny (88' Lewandowski), Gałach.

Trener: Tomasz Woźniczka.

KSŁ: Maćkowski - Wyderkowski (52' D. Habasiński), Ziomek, P. Habasiński, O. Aleksiejew (72' Salamon), Turczyk, Maran, Kucharczyk, Cieślik, Żukowski, Jałgiejczuk.

Trener: Maciej Maćkowski.