frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.3362
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.464
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1796

Pogoń awansowała do IV ligi dolnośląskiej

Piłkarze Pogoni Świerzawa pokonali na wyjeździe GKS Warta Bolesławiecka 3-1, co zapewniło im awans do IV ligi dolnośląskiej na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ligi okręgowej.
Mecz ze zdegradowaną już Wartą Bolesławiecką sprawił gościom zaskakująco sporo kłopotów. Mimo to świerzawianie zdołali otworzyć wynik w 28-ej minucie, gdy Radosław Kurek składną akcję zakończył uderzeniem w długi róg. Do przerwy 0-1, a już na starcie drugiej połowy gospodarze doprowadzają do remisu. Na ponowne prowadzenie Pogoń musiała czekać do 74-ej minuty. Robert Cichoń egzekwował rzut rożny. Piłka po jego dośrodkowaniu została wybita w okolice narożnika pola karnego, gdzie Cichoń ponownie ją przejął i uderzeniem z lewej nogi trafia w okienko bramki GKS-u. Końcowy wynik ustalił ponownie Cichoń, tym razem piłkę podał mu Jakub Madejczyk. Cichoń ograł bramkarza rywali i skierował piłkę do pustej bramki.
- Awans to pokłosie ciężkiej pracy zawodników, trenera i zarządu klubu oraz wsparcia kibiców, które towarzyszyło nam zarówno na meczach u siebie, jak i wyjazdowych - skomentował na gorąco sukces Pogonii jej prezes Emil Chlebosz. - Dokonało się coś, co założyliśmy sobie przed sezonem, ale nie było to mówione na głos. Tylko zarząd o tym mówił. Po pięciu latach tułaczki w okręgówce, rok po roku czuliśmy, iż liga O jest dla nas za mało wymagająca. Dla części zawodników było to ostatni gwizdek, aby w swojej przygodzie z piłką zagrać o coś więcej. Z drugiej strony dla sporej części naszej młodzieży będzie to duże doświadczenie i sprawdzian umiejętności, co zaowocuje w przyszłości, niezależnie od wyników - dodaje Chlebosz.
- W najbliższym czasie zarząd nie przewiduje diametralnej przebudowy zespołu. Od zawsze bazowaliśmy na lokalnej sile. Mimo to wzmocnienia będą. Zdajemy sobie sprawę, że występy w IV lidze są dla nas sporym wyzwaniem. Niezależnie od wyników już wiemy, że pod każdym względem będzie to wartość dodana dla klubu i zawodników. Cieszę się również z faktu, iż pan burmistrz zapewnił dodatkowe środki dla klubu - mówi prezes.

GKS WARTA BOLESŁAWIECKA - POGOŃ ŚWIERZAWA 1-3 (0-1)

Bramki: 0-1 Kurek 28', 1-1? 46', 1-2 Cichoń 74', 1-3 Cichoń 90'+1'.