325.57

14.75

27.91

25.18

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Warto¶ci zosta³y odczytane dnia 2024-04-19 o godzinie 00:00.

Lotnik pokonany przy Z³otniczej

Karkonosze Jelenia Góra pokona³y przy Z³otniczej Lotnika Je¿ów Sudecki 3-0, co pozwoli³o im powiêkszyæ przewagê nad Chrobrym II G³ogów do siedmiu punktów, bowiem pomarañczowo - czarni zremisowali bezbramkowo z Orl± W±sosz. Oznacza to, i¿ ju¿ w najbli¿szej kolejce bia³o - niebiescy mog± sobie zapewniæ prymat w grupie zachodniej IV ligi dolno¶l±skiej i miejsce w bara¿ach o III ligê.
Mecz z je¿owianami nie by³ spacerkiem, zw³aszcza pierwsza po³owa. To go¶cie mogli otworzyæ wynik meczu, ale pi³ka po uderzeniu Krzysztofa Kiecia trafi³a w spojenie s³upka z poprzeczk±. Pó¼niej godny odnotowania by³ strza³ z woleja Paw³a Niemienionka, który jednak nieznacznie chybi³ celu. W 35-ej minucie Maciej Gargas w sytuacji sam na sam przegra³ pojedynek z Adrianem Jaroszem, ale do odbitej przez bramkarza Lotnika pi³ki dopad³ Bartosz Poszelê¿ny i umie¶ci³ j± w sieci. Lotnik móg³ wyrównaæ przed przerw±. Z rzutu wolnego uderzy³ Krzysztof Bia³kowski, przed bramk± Wiktora B³aszkiewicza mocno siê zakot³owa³o, a gdy futbolówka znalaz³a siê pod nogami Damiana Górgula, ten z bliskiej odleg³o¶ci trafi³ w s³upek. Do przerwy 1-0.
Po zmianie stron Karkonosze szybko podwy¿szy³y prowadzenie. Seria b³êdów je¿owskiej defensywy w polu karnym doprowadzi³a pi³kê pod nogi Poszelê¿nego, który z bliskiej odleg³o¶ci zdoby³ swojego drugiego gola. Pó¼niej d³ugo zawodnicy musieli rywalizowaæ w fatalnych warunkach atmosferycznych. Losy meczu wyja¶ni³y siê w 81-ej minucie. Sk³adn± akcjê jeleniogórzan zakoñczy³o podanie Oskara Giziñskiego do Mateusza Czerwiñskiego i celny strza³ tego ostatniego. To wa¿ny moment dla strzelca, bo móg³ zadedykowaæ trafienie zmar³emu niedawno tacie. Przed meczem jego pamiêæ uczcili wszyscy zebrani na stadionie.
- Nie by³o ³atwo oczywi¶cie, nie ma tak, ¿e s± dru¿yny, z którymi ³atwo siê gra. Wszystko zale¿y od tego jak u³o¿y siê mecz. Wydaje mi siê, i¿ od samego pocz±tku byli¶my stron± przewa¿aj±c±. Gdzie¶ tam brakowa³o tej kropki nad "i". Na szczê¶cie uda³o siê jeszcze w pierwszej po³owie zdobyæ gola, w drugiej do³o¿yli¶my dwie bramki i wynik jest jaki jest - skomentowa³ zawody Oskar Giziñski z Karkonoszy. - Do³o¿ymy wszelkich starañ, aby w ¶rodê, w Gryfowie ¦l±skim zapewniæ sobie udzia³ w bara¿ach na dwie kolejki przed koñcem sezonu zasadniczego. Musimy to zrobiæ, choæby ze wzglêdu na komfort, który pozwoli nam odpocz±æ w ostatnich dwóch meczach, bo bara¿e s± bezpo¶rednio po nich i na pewno przyda siê chwila wytchnienia przed najwa¿niejszymi meczami w sezonie - doda³ "Gizi".
Mecz w Gryfowie ¦l±skim odbêdzie siê w ¶rodê (16 czerwca 2021, godz. 18:00). Zwyciêstwo zapewni Karkonoszom wygranie grupy zachodniej IV ligi dolno¶l±skiej. Ju¿ w trakcie tego spotkania jeleniogórzanie mog± zostaæ zwyciêzcami na zachodzie, je¶li w rozpoczynaj±cym siê godzinê wcze¶niej meczu Lotnik Je¿ów Sudecki nie da siê pokonaæ Chrobremu II G³ogów.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - LOTNIK JE¯ÓW SUDECKI 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Poszelê¿ny 35', 2-0 Poszelê¿ny 53', 3-0 Czerwiñski 81'.
¯ó³ta kartka: Bêbenek.
Sêdziowali: Damian Nowak oraz £ukasz Niciñski i Marcin Zembaty.
Widzów: 120.

KSK: B³aszkiewicz - Poszelê¿ny, Niemienionek, Lekszycki (63' Czerwiñski), Firlej, Wawrzyniak, M³odziñski, Kocot, Gargas (46' Giziñski), Bêbenek (65' Ku¼niewski), Kulchawy.

Trener: O³eksandr Szeweluchin.

LJS: Jarosz - Zawadzki (55' Niemirski), Suchanecki, Piwiñski, Kieæ (60' Czpakowski), Górski (80' Gojdka), Górgul (72' Niebieski - Pomasiewicz), Bia³kowski (55' Madej), Bere¼nicki, Saniuk, Proietti (67' Orzeszko).

Trener: Artur Milewski.