105.65

106.69

6.87

4.56

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-26 o godzinie 11:00.

Jesteście wielkie!

Wspaniale spisały się w Markach piłkarki ręczne Karkonoszy Jelenia Góra, pokonując w meczu o mistrzostwo I ligi Koronę Kielce 30-29. Biało - niebieskie zyskały też prawo gry w PGNiG Superlidze w sezonie 2021/2022. Czy w niej zagrają? Piłka jest po stronie miasta. Jeśli zostaną spełnione wymogi licencyjne Jelenia Góra będzie mogła się promować w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.
Mecz był szalenie zaciętym widowiskiem, a jego losy ważyły się do ostatniej chwili. Trzy minuty przed przerwą gol Agnieszki Kowalskiej dał prowadzenie Karkonoszom 15-14. Odpowiedź Korony była mocna, bo w trzy minuty kielczanki rzuciły trzy gole i zakończyły pierwsza połowę dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie nasz zespół zdołał odwrócić prowadzenie. W końcówce skuteczne akcje Joanny Załogi i Zuzanny Szramik pozwoliły Karkonoszom wyjść na 29-26. Korna walczyła do końca i po dwóch golach zbliżyła się na jednego gola. Kielczanki miały piłkę i mogły wyrównać, jednak jeleniogórzankom udało się wybronić i zadać cios na wagę wygranej. Autorką gola była Sabina Kobzar. Jeszcze Natalia Jach rzutem ze skrzydła zmniejszyła rozmiary porażki, ale miało to już tylko znacznie dla kosmetyki wyniku.
Wielka radość na parkiecie, wielka radość przed ekranami, Karkonosze najlepszą ekipą I ligi! Okazało się, że mając budżet na poziomie 280 tys. zł na sezon można wywalczyć awans do PGNiG Superligi. Wielkie gratulacje dla trenerki Dili Samadovej i zawodniczek! Jesteście wielkie!

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - KORONA KIELCE 30-29 (15-17)

KSK: Wierzbicka, Prudzienica, Lambrinow - Kołecka, Szramik - 4, Bielecka - 1, Klimaszewska - 1, Jesionek - Wróblewska, Muras - 1, Kowalska - 8, Wojtas, Kobzar - 5, Załoga - 10.

Trenerka: Dilrabo Samadova.

KORONA: Hibner, Szplit - Zygadlewicz, Zimnicka - 3, Młynarska - Papaj - 2, Gliwińska - 7, Staszewska, Czekala, Skowrońska - 2, Szymanik, Jach - 2, Piwowarczyk, Rosińska - 11, Mikocka, Kędzior - 2.

Trener: Paweł Tetelewski.

Sędziowali: Jakub Mroczkowski i Sebastian Patyk.

2021-05-22 19:28