137.95

69.50

4.07

2.40

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-19 o godzinie 20:00.

Spokojny awans Karkonoszy

Zaskakująco łatwo Karkonosze Jelenia Góra poradziły sobie w Leśnej z Włókniarzem i awansowały do okręgowego finału Pucharu Polski. Biało - niebiescy wbili rywalom sześć goli nie tracąc żadnego. Trzy z nich były efektem hat-tricka Mateusza Czerwińskiego.
Pierwsze minuty do złudzenia przypominały niedawny mecz ligowy pomiędzy obiema ekipami. Karkonosze miały przewagę w polu, jednak gospodarze bez problemu rozbijali ataki gości. Sami zaś mogli otworzyć wynik, bo obrońcom KSK urwał się Paweł Urbaniak i groźnie uderzył. Na szczęście na posterunku był Wojciech Fościak. W 13-ej minucie Siergiej Taran zmienił stronę boiska i od razu zakończyło się to ciekawą akcją zakończoną pierwszym golem. Ukrainiec podał do Michała Wawrzyniaka, ten pomimo obecności dwóch rywali odegrał piłkę do Czerwińskiego, który z ok. 10 metrów pokonał Mateusza Gilewskiego. 10 minut później było 0-2. Przed bramką leśnian Radosław Teseke faulował Oskara Gizińskiego, a rzut karny na gola zamienił Paweł Niemienionek. Z decyzją sędziego nie chcieli się pogodzić miejscowi, jednak za chwilę nie mieli już żadnych pretensji, gdy Krzysztof Mazur wyciął Bartosza Poszleżnego, a gwizdek Adama Trudzińskiego milczał. W 33 minucie Poszelężny zdobył gola na 0-3. Piłka po jego strzale odbiła się od Jakuba Gilewskiego myląc golkipera Włókniarza.
Drugą połowę Karkonosze rozpoczęły golem Mateusza Czerwińskiego. Pozwoliło to trenerowi Ołeksandrowi Szeweluchinowi na dokonanie szeregu zmian. Jeleniogórzanie całkowicie panowali na boisku, co przyniosło kolejne gole. Najpierw "Czerwo" bombą z ok. 20 metrów zaskoczył M. Gilewskiego i było 0-5. Po chwili Nieminionek obił poprzeczkę uderzeniem piłki głową. Piłka momentalnie wróciła w pole karne, gdzie po krótkim rozegraniu akcję strzałem w długi róg zakończył Szymon Sołtysiak. Na siódmego gola chrapkę miał Robert Lekszycki, jednak "Gilu" efektownie obronił jego uderzenie z dystansu i dobitkę jednego z rywali.
Karkonosze są w finale, ale nie znają jeszcze przeciwnika. Będzie nim zwycięzca meczu Lotnik Jeżów Sudecki - Apis Jędrzychowice. Spotkanie ma zostać rozegrane po zniesieniu obostrzeń COVID-owych. Wstępnie planowane jest na 14 kwietnia 2021 (godz. 17:00). Finał ma zostać rozegrany 21 kwietnia na boisku rywala Karkonoszy, bez względu kto nim będzie.

WŁÓKNIARZ LEŚNA - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 0-6 (0-3)

Bramki: 0-1 Czerwiński 13', 0-2 Niemienionek 22', 0-3 Poszelężny 33', 0-4 Czerwiński 54', 0-5 Czerwiński 73', 0-6 Sołtysiak 86'.
Żółte kartki: Urbaniak, Teske.
Sędziowali: Adam Trudziński oraz Piotr Konsur i Arkadiusz Dołęga.
Bez publiczności.

WŁÓKNIARZ: M. Gilewski - Smurzyński, Mazur (72' Kwiatkowski), J. Gilewski, Wichuła (43' Pieśkiewicz), Teske, M. Kalka, Urbaniak (82' Dubiel), K. Kalka (60' Rewers), Rybus, Góraj.

Trener: Rafał Wichowski.

KSK: Fościak (63' Błaszkiewicz) - Wawrzyniak (66' Denis), Kocot, Taran (71' Siudak), Czerwiński, Giziński (57' Gargas), Bębenek (57' Sołtysiak), Niemienionek, Poszelężny (57' Lekszycki), Kulchawy, Sutor.

Trener: Ołeksandr Szeweluchin.

2021-04-03 13:34