64.69

97.23

5.62

3.03

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-29 o godzinie 13:00.

Pierwsza ósemka nie dla Wichosia

Po raz drugi w tym sezonie kadetki Wichosia Jelenia Góra przegrały z KKS-em Siechnice i straciły szansę na grę w najlepszej ósemce drużyn ligi dolnośląsko - lubuskiej. Do osiągnięcia tego celu nasz zespół potrzebował wygranej różnica pięciu punktów. Po pierwszej połowie wydawało się, że wszystko jest na najlepszej drodze, a zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki, bo jeleniogórzanki prowadziły różnicą 15 punktów. Niestety po zmianie stron gospodynie oddały inicjatywę rywalkom. Dramatycznie wyglądała zwłaszcza ostatnia kwarta, gdy zmęczone zawodniczki Wichosia nie miały nic do powiedzenia, a koszykarki z Siechnic rozkręcały się z minuty na minutę. Ostatecznie przyjezdne wygrały różnicą dwóch oczek i zasłużenie zagrają w elicie.
Wichoś natomiast będzie rywalizował o miejsca 9-14. Do tej grupy prócz podopiecznych trenera Ralfa Koczwary z grupy A trafią też ekipy Ślęzy II Wrocław i MKS MOS II Wrocław. Grupa B będzie reprezentowana przez Szprotavię Szprotawa, AZS AJP II Gorzów Wielkopolski i MKS II Polkowice.

WICHOŚ JELENIA GÓRA - KKS SIECHNICE 78-80 (26-19, 20-12, 17-21, 15-28)

WJG: Najmrodzka - 6, Bielecka - 2, Despud - 10, Laps, Stawarz, Cymara - 2, Kołodziej, Chalecka, Obuchowicz, Michalska - 8, Główczak - 50.
Trener: Ralf Koczwara.

KKS: Stolarz - 17, Stelmach - 1, Mrowiec - 33, Hatała, Kasprzyk - 3, Słomka - 18, Sarnecka - 2, Jastrzębska, Sarnecka - 5, Augustyniak.
Trener: Wiktor Paździor.

Sędziowali: Celina Kwietoń i Michał Błażków.