44.77

105.63

5.97

3.54

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-28 o godzinie 19:00.

Brak liderki widoczny, aż nadto

Juniorki Karkonoszy Jelenia Góra przegrały w Karpaczu z Zagłębiem Lubin 24-27, utrudniając sobie bardzo możliwość awansu do rozgrywek centralnych. Nasz zespół prowadził niemal przez całe spotkanie, jednak w końcówce się pogubił i oddał pole rywalkom. W szeregach biało - niebieskich zabrakło liderki, która w kluczowym momencie wzięłaby ciężar gry na siebie. Taką zawodniczkę posiadało Zagłębie, a była nią Katarzyna Czapracka, autorka 12 goli.
Podopieczne trenerki Dilrabo Samadovej bardzo dobrze weszły w mecz. Po trzech bramkach Marceliny Warchoł i trafieniu Dominiki Jurgiewicz szybko objęły prowadzenie. W okolicach 20-ej minuty trzy gole z rzędu zdobyły Zuzanna Szramik, Jurgiewicz i Warchoł, co wyprowadziło Karkonosze na 11-5. Mogło być jeszcze lepiej, ale jeleniogórzanki nie wykorzystały dwóch rzutów karnych wywalczonych przez Martynę Godylę. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszły lubinianki i na przerwę oba zespoły udały się przy wyniku 15-13.
Początek drugiej połowy był niemrawy, jednak wydawało się, że po dwóch golach Mileny Steczek i kolejnej bramce Warchoł, Karkonosze panują nad sytuacją. Niestety wraz z upływem kolejnych minut Zagłębie radziło sobie coraz lepiej. Prym na parkiecie wiodła wspomniana na wstępie Czapracka, która poprowadziła swój zespół do zwycięstwa 27-24.
Wynik meczu sprawia, że Zagłębie umocniło się na drugim miejscu gwarantującym awans do turniejów krajowych. Prowadzi bez straty punktu Dziewiątka Legnica, a Karkonosze są trzecie i tak najprawdopodobniej pozostanie do końca sezonu zasadniczego. W poprzednich rozgrywkach nasze dziewczęta również były na trzecim miejscu, mimo to otrzymały zaproszenie do rozgrywek centralnych. Może teraz będzie podobnie.
Druga drużyna Karkonoszy przegrała 24-33 (13-16) we Wrocławiu z Handball 28. Podopieczne trenerki Izabeli Prudzienicy bez zdobyczy punktowej zajmują ostatnie miejsce w tabeli ligi wojewódzkiej.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - ZAGŁĘBIE LUBIN 24-27 (15-13)

KSK: Lambrinow, Prokop - Kołecka, Szramik - 4, Steczek - 4, Jośko, Jarosz - 3, Warchoł - 6, Godyla - 2, Zięba - 1, Jurgiewicz - 4.
Trenerka: Dilrabo Samadova.

ZAGŁĘBIE: Lewalska, Falińska - Nastałek - 3, Sokołowska - 2, Stańczyk - 2, Sołdek - 3, Czapracka - 12, Gajos - 3, Gowin - 2, Marchewka.
Trenerka: Elżbieta Szczepaniak.

Sędziowali: Dawid Celoch i Mikołaj Sulicz.