Startuj z JG24.pl  
Praca Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

PM2.5

36.18

ug/m3

PM10

36.76

ug/m3

O3

19.99

ug/m3

C6H6

1.26

ug/m3

CO

481.03

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 25-11-2020 o godzinie 22:00.
Ostatnie komentarze

- Do wyżej:
Lider IV ligi zagra z beniaminkiem MLJ, możesz dołąc...
czas 2020.11.25 21:19

- Kałuża:
Drożeją bilety komunikacji miejskiej
czas 2020.11.25 21:12

- mks:
Drożeją bilety komunikacji miejskiej
czas 2020.11.25 20:01

- Globusik:
Opłata za śmieci ma być powiązana z ilością zużytej...
czas 2020.11.25 18:34

- Victoria Ruszów:
Zimowe sparingi Karkonoszy
czas 2020.11.25 16:40

Kursy walut
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7556
euro euro 1 EUR 4.471
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.1171
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0101
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1705
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

12 łóżek dla Pacjentów z podejrzeniem lub już potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej przeprowadza testy na koronawirusa, rozpoczyna opiekę nad Pacjentami z COVID-19 oraz instaluje nowe kontenery medyczne zamiast namiotów. Szpital zaprasza także na nowo powstały profil na Facebooku.
W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej uruchomione zostało laboratorium do badań próbek na obecność koronawirusa. Laboratorium dziennie będzie wykonywać kilkadziesiąt testów i stanowić będzie wsparcie w niezwłocznej diagnostyce Pacjentów z podejrzeniem COVID-19. W obliczu coraz trudniejszej sytuacji epidemicznej w regionie, szpital zapewnił 12 łóżek dla osób z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem, w tym 2 łóżka do intensywnej terapii. Ponadto, w trosce o Pacjentów oczekujących na przyjęcie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zlikwidowano namioty zlokalizowane przed wejściem do Oddziału i zastąpiono je ogrzewanymi kontenerami medycznymi. Placówka uruchomiła także profil na Facebooku, zapewniając mieszkańcom regionu jedną z najwygodniejszych i najszybszych form kontaktu.
Uruchomienie laboratorium w jeleniogórskim szpitalu wraz z zakupem specjalistycznego urządzenia do wykonywania testów to koszt około 300 tys. złotych. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu ze strony Samorządu Województwa Dolnośląskiego, który przeznaczył 100 tys. złotych na ten cel oraz władz Jeleniej Góry, które również przekazały kwotę 100 tys. złotych. Ponadto, wsparcia w wysokości 55 tys. złotych udzieliły samorządy lokalne. Uruchomienie laboratorium nie byłoby możliwe również bez zaangażowania przedsiębiorstw z regionu oraz osób prywatnych. To pierwsze laboratorium do diagnostyki pod kątem zakażenia COVID-19 w Jeleniej Górze.
- W obecnej sytuacji, uruchomione laboratorium znacznie usprawni pracę szpitala i wpłynie na bezpieczeństwo Pacjentów oraz personelu medycznego. Zakupiony aparat został już zainstalowany i pozwala na przeprowadzenie szybkiej oceny stanu zdrowia osób, które przyjmowane są do naszej placówki na planowane hospitalizacje oraz trafiają do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dzienne przyjmowanych jest od 60 do nawet 80 Pacjentów. Ponadto, w laboratorium będą przeprowadzane również testy personelu medycznego, który każdego dnia walczy o ich zdrowie i życie - mówi Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.
Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej dziękuje wszystkim Darczyńcom za wsparcie finansowe i zaangażowanie w zakupie nowej aparatury laboratoryjnej, która przyspieszy diagnozowanie zwłaszcza Pacjentów placówki z podejrzeniem COVID-19. Szczególne podziękowania jeleniogórski szpital kieruje do Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oraz Prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

Opieka nad Pacjentami z COVID-19
Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego i w obliczu coraz trudniejszej sytuacji epidemicznej w regionie, od 14 października zapewnia 12 łóżek dla Pacjentów z podejrzeniem lub już potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Wśród nich znajdują się dwa łóżka intensywnej terapii wyposażone w specjalistycznych sprzęt - kardiomonitory oraz urządzenia umożliwiające prowadzenie tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.
- W trosce o mieszkańców naszego regionu, przygotowaliśmy wydzieloną strefę do opieki nad Pacjentami z podejrzeniem lub już potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Doświadczony personel medyczny z naszego szpitala będzie otaczał Pacjentów fachową opieką. Opieka nad Pacjentami z COVID-19 będzie prowadzona w odizolowanej i w pełni zabezpieczonej części placówki - wskazuje Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Nowe kontenery medyczne
Pacjenci, którzy dotychczas oczekiwali na przyjęcie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jeleniogórskiego szpitala, przebywali w charakterystycznych pomarańczowych namiotach, w których personel medyczny weryfikował ich stan zdrowia. Mając na uwadze komfort Pacjentów oraz ze względu na coraz niższą temperaturę na zewnątrz, placówka zainstalowała ogrzewane kontenery medyczne, które zastąpiły dotychczasowe namioty. Dwa kontenery zlokalizowane są przed wejściem na oddział ratunkowy i zapewnią Pacjentom bardziej komfortowe warunki oczekiwania na przyjęcie. Ich wymiana jest także związana z prowadzoną przebudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
WCSKJ na Facebooku

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej chce na bieżąco przekazywać i prezentować informacje na temat swojej działalności, potencjału szpitala, osiągnieć i kadry. Placówka uruchomiła oficjalny profil na portalu Facebook, zapewniając Pacjentom i mieszkańcom regionu jedną z najsprawniejszych i najwygodniejszych form kontaktu. Jeleniogórski Szpital w swoich działaniach chce być bliżej Pacjentów i umożliwić im bieżący kontakt. Na portalu Szpitala publikowane będą także materiały informacyjne, edukacyjne i porady z obszaru ochrony zdrowia. Nie zabraknie również praktycznych informacji jak godziny otwarcia poradni, dane kontaktowe czy zakres realizowanych świadczeń. Zapraszamy do śledzenia profilu Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej: https://www.facebook.com/WCSKJ .

Informacja prasowa

Podziel się z innymi:

| |

2020-10-20 15:27

Komentarze

Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść:


Przybornik
MOS Jelenia Góra
Najczęściej czytane

› Wyniki i tabela po XV k... czas 2020-11-11
komentarze komentarze: 76


› Wyniki i tabele po XV k... czas 2020-11-15
komentarze komentarze: 100


› Wyniki i tabele po XIII... czas 2020-11-15
komentarze komentarze: 54


› Wyniki XIII kolejki Aln... czas 2020-11-08
komentarze komentarze: 103


› Wyniki i tabela po XIX ... czas 2020-11-21
komentarze komentarze: 63