Startuj z JG24.pl  
Praca Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

PM2.5

20.56

ug/m3

PM10

23.9

ug/m3

O3

37.88

ug/m3

C6H6

0.44

ug/m3

CO

301.9

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 30-09-2020 o godzinie 11:00.
Ostatnie komentarze

- Ed:
R. Niesobski: - Nasza młodzież nie ustępowała tej z...
czas 2020.09.30 10:36

- Ed:
L. Oleksy i R. Hyży o meczu Wilki - KKS
czas 2020.09.30 10:33

- do wyżej:
Lechia - Piast 2-11
czas 2020.09.30 10:31

- juma21:
Zestaw par IX kolejki Alniko A-klasy
czas 2020.09.30 10:14

- kibic:
Zestaw par IX kolejki Alniko A-klasy
czas 2020.09.30 09:49

Kursy walut
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.9228
euro euro 1 EUR 4.5834
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.25
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0522
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1685
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Koronawirus w SP 10

Dyrektor placówki zdecydował, że zajęcia w tym oddziale będą realizowane na odległość. Dla pozostałych uczniów nauka w szkole prowadzona jest w trybie stacjonarnym. Do tej decyzji przychylił się jeleniogórski SANEPID. Co ważne, wdrożone tutaj procedury bezpieczeństwa pozwoliły odizolować dzieci z tego oddziału, ich rodziców oraz nauczycieli którzy mieli z nimi kontakt już w niedzielę wieczorem. Do tej sytuacji mogło by nie dojść gdyby rozważniej zachowali się rodzice dziecka, którzy posłali je do szkoły mimo, że tata miał objawy choroby. Mówi dyrektor SP nr 10 w Jeleniej Górze Paweł Domagała.

Dyrektor SP nr 10 o całej sytuacji poinformował dzisiaj w zamieszczonym na szkolnej stronie komunikacie. Jak mówi: "nie ma co chować głowy w piasek trzeba być uczciwym wobec szkolnej społeczności".

Pełny komunikat dyr. SP 10 Pawła Domagały

Szanowni Państwo,

informujemy, że potwierdzony został pierwszy przypadek zachorowania ucznia naszej szkoły na koronawirusa SARS-CoV-2.

Mając na względzie ochronę zdrowia całej społeczności szkolnej wraz z rodzinami i bliskimi oraz zapewnienie bezpiecznych warunków pracy i nauki, Dyrektor Szkoły podjął szereg czynności mających na celu zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się COVID-19 zgodnych z wymogami i wytycznymi NFZ oraz Sanepid-u.

Na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 1389) oraz rozporządzenia MENiS z dnia 31 grudnia 2002 r. w bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r. poz. 1166 ze zm. w 2020 r. poz. 1386) wprowadzamy kształcenie w formie hybrydowej.

Wobec powyższego zajęcia w klasie 1a będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dla pozostałych uczniów nauka w szkole prowadzona jest w trybie stacjonarnym.

W przypadku, gdy zauważą Państwo u siebie, współpracowników lub swoich bliskich gorączkę, kaszel, duszności lub problemy z oddychaniem, bóle mięśni i głowy, prosimy o bezzwłoczne powiadomienie telefoniczne stacji sanitarno-epidemiologicznej lub zgłoszenie się do oddziału zakaźnego. W sytuacji, gdy powyższe objawy zostaną dostrzeżone na terenie szkoły należy bezzwłocznie poinformować o tym Dyrektora Szkoły.

Jednocześnie przypominamy o stosowaniu procedur wewnątrzszkolnych oraz podstawowych zasad ograniczających zakażenie koronawirusem:

dla Rodziców:

Dziecko źle się czuje? Powinno zostać w domu
Zauważyłeś u swojego dziecka niepokojące objawy? Dziecko skarży się na złe samopoczucie? W takiej sytuacji nie posyłaj go do szkoły. Poinformuj również placówkę, jeśli domownicy są objęci kwarantanną.
Jeśli ktokolwiek z Twoich najbliższych, zamieszkujących razem ma objawy zakażenia
nie posyłaj dziecka do szkoły

Przestrzegaj zasad ustalonych przez szkołę
Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli, szkoła może wprowadzić wewnętrzne zasady. Stosuj się ze swoim dzieckiem do nowych reguł. Dzięki temu chronicie siebie i innych.
Tylko niezbędne rzeczy w plecaku

Zadbaj o to, żeby Twoje dziecko zabrało do szkoły wszystko co jest mu niezbędne - tak, aby nie musiało pożyczać książki lub długopisu od kolegów. Ważne jednak, żeby ograniczyć w plecaku dodatkowe, niepotrzebne przedmioty.

Rozmawiajcie o nowych zasadach

Nowa organizacja roku szkolnego może być nie do końca zrozumiała szczególnie dla młodszych uczniów. Dlatego rozmawiaj ze swoim dzieckiem na temat nowych zasad bezpieczeństwa, które obowiązują w czasie lekcji, ale także po nich. Wytłumacz mu, że dzięki ich przestrzeganiu szybciej powrócimy do normalności.

Rozważcie spacer i spędzanie czasu na świeżym powietrzu

Jeżeli szkoła jest niedaleko Waszego domu, zrezygnuj z komunikacji miejskiej. Razem
z dzieckiem zróbcie sobie spacer w drodze do szkoły. W miarę możliwości spędzajcie też wolny czas na świeżym powietrzu.

Dla ucznia:
Źle się czujesz? Zostań w domu
Jeżeli masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby - nie idź do szkoły i zostań w domu. Poczułeś się źle w trakcie lekcji lub na przerwie? Koniecznie poinformuj o tym nauczyciela.
Myj i dezynfekuj ręce
Pamiętaj o dezynfekowaniu i myciu rąk. Nie dotykaj nosa, oczu i ust.
Zachowaj bezpieczną odległość
Aby chronić siebie i innych w miarę możliwości zachowuj bezpieczną odległość od koleżanek, kolegów czy nauczycieli. Na korytarzu zakryj usta i nos.
Nie podawaj ręki na powitanie
Tymczasowo zrezygnuj z podawania ręki na powitanie swoim koleżankom i kolegom - uśmiech i miłe słowo zdecydowanie wystarczą!

Nie pożyczaj!

Używaj swoich podręczników i przyborów - staraj się ich nie pożyczać od innych osób.
Przestrzeganie powyższych zasad jest naszym wspólnym dobrem, toteż ich stosowanie należy traktować priorytetowo i z należytą uwagą.

Paweł Domagała


Muzyczne Radio

Podziel się z innymi:

| |

2020-09-08 16:30

Komentarze

Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść:


Przybornik
MOS Jelenia Góra
Najczęściej czytane

› Wyniki i tabela po II k... czas 2020-09-13
komentarze komentarze: 1


› Wyniki IV rundy Pucharu... czas 2020-09-16
komentarze komentarze: 55


› Wyniki i tabele po VIII... czas 2020-09-27
komentarze komentarze: 165


› Wyniki i tabela po VIII... czas 2020-09-27
komentarze komentarze: 89


› Wyniki i tabele po V ko... czas 2020-09-06
komentarze komentarze: 136