NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie umiarkowane
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Dam pracę:
- Mechanik Samochodowy (2026.06.19)
Sprzedam:
- Szafka biały lakier z dodatkiem szarego (2026.06.18)
Różne:
- Zakupy na telefon (2026.06.17)
Dam pracę:
- Dam prace pomoc w pracach ogród/budowa795 (2026.06.16)
Dam pracę:
- monter/ślusarz (2026.06.15)
Nieruchomość: sprzedam:
- 1h. ziemi pomiędzy Maciejową a Komarnem (2026.06.11)
Sprzedam:
- Citroen c4 coupe (2026.05.31)
Szukam pracy:
- Koszenie trawy/ Mycie kostki - podjaz... (2026.05.28)
Nieruchomość: do wynajęcia:
- Wynajmę mieszkanie we Wleniu bez posred... (2026.05.28)
Dam pracę:
- Praca na budowie w Niemczech (2026.05.26)
- gienia:
› Wyniki i tabela po 26. kolejce Klasa B / Grupa 3
2026.06.22 08:18
- marekz:
› Jelenia Góra: ruszyła modernizacja Orlików przy SP n...
2026.06.22 08:17
- mietek:
› Wakacyjna promocja w Termach Cieplickich dla posiada...
2026.06.22 08:14
- Opo:
› Wyniki i tabela po 26. kolejce Klasa B / Grupa 3
2026.06.22 07:35
- Staszek:
› Bolesławiec: umorzono sprawę podrobionego świadectwa...
2026.06.22 07:33
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.7162 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2604 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6118 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9176 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.176 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
Alarm w ośrodku rehabilitacji
Pacjenci Stacjonarnego Ośrodka Rehabilitacji w Zgorzelcu zostali zmuszeni w poniedziałek, 12 marca, do opuszczenia budynku. Ewakuowano 116 osób, 14 poszkodowanych trafiło na pogotowie.Przyczyną ewakuacji były ostre, gryzące opary, jakie rozeszły się po budynku. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że jeden z pracowników ośrodka bezmyślnie wylał podchloryn do studzienki ściekowej, najwyraźniej nieświadom konsekwencji takiego działania. Z połączenia środka chemicznego z wodą powstał żrący kwas, a jego opary zmusiły kierownictwo ośrodka do podjęcia szybkich działań. Z budynku ewakuowano wszystkich znajdujących się w nim ludzi, w sumie 116 osób. Znaleźli się wśród nich zarówno pacjenci, jak i personel. Zdecydowana większość opuściła ośrodek, nie ponosząc żadnego uszczerbku, ale aż 14 podtrutych osób trafiło na pogotowie; w tym i członkowie personelu, i pacjenci. Karetki jeździły w tę i z powrotem.
W chwili, gdy zamykaliśmy bieżący numer "NJ", akcja ratownicza jeszcze trwała, trudno więc o podsumowanie całego zdarzenia. Dyrektor SP ZOZ ds. lecznictwa, Arkadiusz Kawka, zapewnił, że wszystkie przewiezione na SOR osoby zostały przebadane i znajdują się pod troskliwą opieką lekarską. Ze wstępnych ustaleń wynika, że życie żadnego z pacjentów nie jest zagrożone, a stężenie chemicznych wyziewów nie było bardzo toksyczne. Niemniej na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano służby ratownicze, w tym zespół ratownictwa chemicznego PSP, które zajęły się usuwaniem skutków zdarzenia. Podczas gdy wietrzono budynek, na placu przed ośrodkiem zgromadzili się pacjenci ośrodka, w tym wiele starszych osób na wózkach inwalidzkich i matki z niepełnosprawnymi dziećmi. Profesor Zbigniew Śliwiński zapowiedział, że w stosunku do osoby odpowiedzialnej za sprowadzenie zagrożenia, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.
Nowiny Jeleniogórskie
Podziel się z innymi:
2007-03-13 13:10
› Pamięć Kolejowych Pokoleń - ...
2026-06-18
komentarze: 8
› Słowa, które ranią. Międzyna...
2026-06-19
komentarze: 6
› Jelenia Góra: dzieci uczył...
2026-06-14
komentarze: 5
› Szklarska Poręba: dotacje...
2026-06-15
komentarze: 9
› Wyniki i tabela po 30. ...
2026-06-13
komentarze: 18







MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol