200.30

94.86

7.62

5.04

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-28 o godzinie 07:00.

AZS Kolegium Karkonoskie gromi CCC Polkowice

Mecze z CCC Polkowice urozmaicają przygotowania koszykarek AZS Kolegium Karkonoskie do meczów fazy Play Off z Lotosem Gdynia. Dzisiaj w hali SP 11 odbyła się pierwsza konfrontacja dolnośląskich zespołów, w której wyraźnie górą były jeleniogórzanki! Pamiętajmy jednak, że w barwach CCC zabrakło Monique Coker, którą uznano MVP sezonu zasadniczego FGE.
Piątkowy sparing ustawiła I kwarta, którą podopieczne Rafała Sroki wygrały aż 13 punktami, kolejne ćwiartki stały już na wyrównanym poziomie, choć minimalnie lepsze w nich były akademiczki sukcesywnie powiększając swoją przewagę. Klasą dla siebie była Jocelyn Penn, zdecydowanie najlepsza zawodniczka meczu. Amerykanka chwilami wręcz ośmieszała rywalki odbierając im piłkę na ich połowie, po czym skutecznie finalizowała akcję.
Jutro drugi mecz tych zespołów. Podobnie jak dzisiejsze spotkanie zostanie rozegrany w hali SP 11 przy ulicy Moniuszki. Tym razem aby obejrzeć damską koszykówkę trzeba będzie wstać wcześnie i zameldować się na trybunach już o 10:30. Zapraszamy.

Rafał Sroka: Mieliśmy do zrealizowania wiele celów szkoleniowych w tym spotkaniu. Cieszy mnie to, że oprócz realizacji założeń taktycznych przyszedł bardzo dobry wynik. Zasłużyliśmy na to zwycięstwo będąc zespołem lepszym w każdym elemencie gry. Najbardziej cieszy mnie dobra gra ofensywna oraz bardzo dobry szybki atak i wysoka skuteczność rzutów za trzy punkty. W obronie szukaliśmy również kilku nowych rozwiązań, które przyniosły pożądany efekt zwłaszcza w pierwszych dwóch kwartach meczu.
Mecz był bardzo widowiskowy i to cieszy zwłaszcza, że kibice mogli oklaskiwać wiele efektownych akcji zwłaszcza w wykonaniu Jocelyn. Może niektórym nie bardzo podobała się nasza gra w II rundzie sezonu jeśli chodzi o sposób gry. Ale jeśli chodzi o nasz zespół nie chcieliśmy ładnie przegrywać meczów, wręcz przeciwnie, z nastawieniem na obronę chcieliśmy ograniczyć poczynania przeciwników co udało nam się zwłaszcza wygranych meczach, w których traciliśmy często poniżej 55 punktów. Niestety tak jest, że zespoły w dalszej części sezonu są rozpracowywane i najlepiej wtedy wygrywać mocną obroną . Dziś mogliśmy pozmieniać wiele elementów, bo nie mamy nic do stracenia w konfrontacji z Lotosem, który musimy zaskoczyć nowymi elementami gry w ataku i obronie. Udało się to dzisiaj z CCC, natomiast jutro chcemy wprowadzić w większej ilości czasu nowe młode zawodniczki, które chcemy ogrywać z myślą o przyszłości klubu i tych młodych dziewcząt. Oczywiści kibice zobaczą też jutro zawodniczki zza oceanu. Serdecznie zapraszam do hali SP 11.

AZS KK JG - CCC Polkowice 87-68 (28-15, 17-15, 23-23, 19-15)

AZS KK: Penn 30, Gawrońska 17, Małaszewska 13, Scott 9, Kret 7, Beachem 6, Myćka 5, Balsam, Arodź, Dłutowska, Wójcik.

2007-03-09 23:45