171.83

64.64

5.21

3.62

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-20 o godzinie 13:00.

Sudety liderem II ligi

Po raz 10 w obecnym sezonie Sudety Jelenia Góra wygrały w roli gospodarza. Tym razem nasz zespół w hali im. Mariana Koczwary pokonał Stal II Ostrów Wielkopolski 115-96. Spotkanie przy Sudeckiej mogło się podobać, bo obie ekipy postawiły na ofensywę.
Pierwsze pięć minut nie zapowiadało kanonady w wykonaniu jeleniogórzan. Przeciwnie, gospodarze w tym okresie byli spięci, popełniali proste błędy, a rywale grali odważnie i skutecznie. Na szczęście trener Rafał Niesobski potrafił poukładać tryby w swojej karuzeli jeszcze w pierwszej kwarcie i jak nasi koszykarze zaprosili na nią gości, to ci nie potrafili się odkręcić do przerwy. Punkty leciały lawinowo. W 13-ej minucie pękła granica 50 oczek, a pierwszą połowę Sudety zakończyły mając na liczniku 68. Duży wkład w ten dorobek miał Łukasz Niesobski, który rzucił ważne trójki i pociągnął zespół. Po kiepskim starcie rozkręcał się Wojciech Szpyrka, swoje grali Michał Kozak i Paweł Minciel, a wydatnie dorobek zespołu podnosili też Damian Ostrowski oraz Bartosz Jyż. R. Niesobski mocno rotował składem już przed przerwą, co pozwoliło zaprezentować się na parkiecie m.in. Kajetanowi Grześkiewiczowi i Kamilowi Koprowi. Akcja Kajetana poprzedzona kapitalną asystą Jakuba Pawlaka, była jedną z najbardziej efektownych w ciągu pierwszych 20 minut.
Druga połowa miała kuriozalny początek. Koszykarze Sudetów chyba zbytnio uwierzyli w wygraną na lajcie i w swojej nieporadności doprowadzili do sytuacji, iż po 90 sekundach trzeciej kwarty mieli już na swoim koncie pięć przewinień! Ostrowianie pokazali pazur i ambitnie włączyli się do gry, zmuszając Sudety do większego niż się spodziewano wysiłku. Zadanie nie przerosło gospodarzy, którzy opanowali sytuację i nie pozwolili Stali na rozwinięcie skrzydeł. Bardzo dobre zawody w drugiej połowie rozgrywał Jarosław Wilusz, dając dużo spokoju w defensywie. Podobać mogły się jego przechwyty i czytanie gry. Motorem akcji zaczepnych był Szpyrka, a pieczę nad całością trzymali Ł. Niesobski i Michał Kozak.
Ze strony gości warto wspomnieć o snajperskich wyczynach Szymona Ryżka - 26 pkt. i Krzysztofa Chmielarza - 33 pkt.. Obaj pokazali, że potrafią rzucać za trzy punkty. Ryżek zaliczył 7 udanych prób, a Chmielarz 9 razy trafił do obręczy z dystansu 6,75 m. W Sudetach najlepiej ten element koszykarskiego rzemiosła wykonywał Ł. Niesobski, notując 5 udanych rzutów.
Po meczu zapytaliśmy trenera Sudetów kogo uznałby za MVP w swojej drużynie. Rafał Niesobski podkreślił rolę całego zespołu, dodając, że jeśli musiałby kogoś wymienić, to wskazałby na Wojciecha Szpyrkę. Co na to sam zawodnik? - Szczerze mówiąc jak tak nie uważam. Cała drużyna zagrała bardzo dobry mecz. Dużo trafialiśmy, jak widać po wyniku szło nam zdobywanie punktów. Często trafiał Łukasz Niesobski, który pokazał się z bardzo dobrej strony i moim zdaniem to on powinien zostać MVP - komentuje Szpyrka. - Nie da się ukryć, że mecz rozpocząłem zbyt swobodnie. Nie potrafiłem się z tym pogodzić, zacisnąłem zęby i szybko wziąłem się w garść. Myślę, że później pokazałem się już z lepszej strony - dodał rozgrywający Sudetów.
Dzięki wygranej ze Stalą II nasz zespół awansował na pozycję lidera grupy D II ligi. Sudety mają obecnie 40 pkt., drugi jest Śląsk II Wrocław - 39 pkt., a trzecie miejsce zajmuje Swiss Krono Żary - 35 pkt.. Przy czym trzeba zaznaczyć, iż wrocławianie mają jeden mecz rozegrany mniej, natomiast SKŻ ma dwa zaległe pojedynki.

SUDETY JELENIA GÓRA - STAL II OSTRÓW WIELKOPOLSKI 115-96 (34-18, 34-25, 23-31, 24-22)

SJG: Koper, Szpyrka - 13, Pawlak - 5, Jyż - 14, Kozak - 13, Ł. Niesobski - 27, D. Ostrowski - 14, Minciel - 9, Wilusz - 13, Grześkiewicz - 7.
SOW II: Rudnicki, Mikołajczyk - 4, Ryżek - 26, Pawlik - 14, Stasiak, Wojciechowski - 6, Pietrasik, Chmielarz - 33, Kromolicki, Nawrot - 9, Rykowski - 4.

Sędziowali: Rajmund Lewiński i Katarzyna Grdeń.