358.26

110.87

8.85

5.46

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-26 o godzinie 12:00.

Ambicja to za mało

Nic do powiedzenia w meczu z Citronexem Basketem Zgorzelec nie miały koszykarki Wichosia Jelenia Góra. Nasz zespół zagrał ambitnie, jednak w koszykówce to nie wystarczy do wygrywania spotkań. Nie wystarczyło nawet, by nawiązać wyrównaną walkę.
Do przerwy wynik meczu był lepszy niż gra. Zgorzelczanki agresywną i wysoką obroną stłamsiły gospodynie. Dwie na trzy akcje jeleniogórzanek kończyły się jeszcze przed linią środkową boiska. Na szczęście dla Wichosia przyjezdne notorycznie zawodziły pod koszem, pudłując w większości sytuacji. Miały też problem z Agnieszką Feją, która rozdała kilka bloków i była mocnym punktem defensywy. Po zmianie stron posiadający szeroką kadrę Citronex przekuł swoją dominację na wynik i ostatecznie wygrał różnicą prawie 40 pkt..
- Jeleniogórzanki pokazały dzisiaj dużą ambicję, chyba Zgorzelec działa na nie motywująco, ale jak było widać sił starczyło im tylko na pierwsza połowę. W drugiej połowie nasza przewaga była już zdecydowana. Pressing na całym boisku przyniósł skutek, rywalki nie wytrzymały kondycyjnie. W końcówce miały już duże problemy, nawet łapały je skurcze - skomentował mecz trener gości Piotr Pietryk.
Spotkanie przy Moniuszki zakończyło sezon zasadniczy naszej grupy II ligi. Zgorzelczanki zakończyły go na pierwszym miejscu z kompletem punktów, a ekipa trenera Tomasza Pawlikowskiego jest trzecia. To śmieszne, ale nadal nie ma oficjalnego komunikatu DZKosz, odnoszącego się do dalszej fazy rozgrywek. Najprawdopodobniej odbędą się mecze play off w parach Citronex - Stal Brzeg oraz Wichoś - Maximus Kąty Wrocławskie. Ich zwycięzcy awansują do turniejów barażowych o I ligę. Pierwotnie spodziewano się połączenia najlepszych ekip z grup dolnośląskiej i wielkopolskiej, ale związki wojewódzki nie osiągnęły porozumienia w kwestii zorganizowania wspólnej ligi.

WICHOŚ JELENIA GÓRA - CITRONEX BASKET ZGORZELEC 52-89 (11-13, 18-25, 11-27, 12-24)

WJG: Sadlik, Fredziak - 3, Feja - 14, Stefan - 3, Klemnetowska - 4, Karaś - 7, Wałęska - 2, Pawlukiewicz - 17, Woźniak - 2.
Trener: Tomasz Pawlikowski.
CBZ: Łozowska - 2, Fura - 3, Marcinów - 2, Ferenc, Kowalczuk - 4, Paradowska - 2, Lipniacka - 6, Łachacz - 15, Myślak - 4, Tudryn - 23, Paździerska - 9, Żukowska - 3.
Trener: Piotr Pietryk.

Sędziowali: Rafał Kuniec i Krzysztof Karwowski.