Startuj z JG24.pl  
Praca Kowary Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

NO2

5.30

ug/m3

O3

55.80

ug/m3

PM10

7.90

ug/m3

PM2.5

5.80

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2025-10-10 o godzinie 16:00.

Pogoda w Jeleniej Górze

bezchmurnie

16.96°C 1022 hPa 69%
Sportforever sklep sportowy Jelenia Góra
Ostatnie komentarze
Kursy walut (akt. 2026-08-07)
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.7324
euro euro 1 EUR 4.301
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.6005
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0172
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1773
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Policyjne działania prewencyjne - "Andrzejki"

Od 30 listopada do 1 grudnia 2019 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami prewencji przeprowadzą w regionie jeleniogórskim działania prewencyjne pod kryptonimem "Andrzejki".

Konieczność prowadzenia takich działań wynika z analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, która jednoznacznie wskazuje na wzrost zagrożenia w tych dniach ze strony osób będących pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działających, szczególnie w trakcie powrotów z popularnych "andrzejek".

Policyjne działania mają na celu ograniczenie zagrożeń powodowanych przez użytkowników dróg.

W związku z tym wszyscy uczestnicy ruchu drogowego muszą liczyć się z kontrolami drogowymi. Policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, opony, a także czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku zapinania podczas jazdy pasów bezpieczeństwa oraz będą dyscyplinować kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefony komórkowe.

Szczególną uwagę zwrócą jednak na kierujących, na tzw. "dwóch gazach".

Należy pamiętać, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka jest przestępstwem, za które grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zapowiadają surowe kary, dla tych uczestników ruchu drogowego, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

KMP JG

Podziel się z innymi:

2019-11-26 15:30

Przybornik
Najczęściej czytane

› Zapowiedź 1. kolejki Kl... czas 2026-08-02
komentarze komentarze: 14


› Wyniki i tabela po 1. k... czas 2026-08-01
komentarze komentarze: 1


› Szklarska Poręba: zaatako... czas 2026-08-05
komentarze komentarze: 5


› Święto lilii złotogłów w Prz... czas 2026-08-04
komentarze komentarze: 2


› Jelenia Góra: 81-latka odd... czas 2026-08-06
komentarze komentarze: 7