Startuj z JG24.pl  
Praca Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

PM2.5

22.23

ug/m3

PM10

23.2

ug/m3

O3

48.93

ug/m3

C6H6

1.06

ug/m3

CO

354.77

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 21-11-2019 o godzinie 12:35.
Ostatnie komentarze

- Timon:
Wyniki i tabele po XV kolejce B-klasy
czas 2019.11.23 01:35

- kibic:
Zestaw par XVI kolejki IV ligi dolnośląskiej, grupa...
czas 2019.11.22 23:17

- Erg:
Pierwszy dzień wiosny przy Złotniczej
czas 2019.11.22 21:27

- Do dj:
Zaległy mecz w Iwinach
czas 2019.11.22 20:43

- Janek Koks:
Zaległy mecz w Iwinach
czas 2019.11.22 19:19

Kursy walut
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.8737
euro euro 1 EUR 4.2948
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 3.9113
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0144
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1684
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

3 lata funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

5 października 2019 r., minęły 3 lata od wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie kraju, w tym też w Jeleniej Górze. Dzięki analizie zgłoszeń lokalnej społeczności, a wpłynęło ich ponad 3300 wiemy już, że spełnia ona swoje zadanie, a policjantom pozwala szybko i trafnie diagnozować oraz eliminować zagrożenia, co realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Jeleniej Góry i okolic oraz turystów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to nowatorskie rozwiązanie z wykorzystaniem sieci Internet, które zostało opracowane przy znaczącym udziale obywateli. To właśnie mieszkańcy, podczas konsultacji społecznych założeń tego przedsięwzięcia, wskazywali swoje oczekiwania i potrzeby w zakresie poprawy poczucia bezpieczeństwa.
W wyniku tych spotkań powstała aplikacja składająca się z części statystycznej - prezentującej poziom zagrożenia wybranymi kategoriami przestępstw, wykroczeń, zdarzeń drogowych oraz mapa interaktywna umożliwiająca bezpośrednie działanie użytkownika na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego.
Bezpłatny i anonimowy dostęp do aplikacji oraz ważna problematyka jaką jest bezpieczeństwo, spowodowały, że aplikacja cieszy się od samego początku funkcjonowania dużą popularnością. Niewątpliwie wpływ na taki poziom zainteresowania ma szybkie i rzeczowe podejmowanie działań przez Policję w celu weryfikacji naniesionego przez obywatela zagrożenia, a w przypadku jego potwierdzenia, skutecznej eliminacji.

Przekazane przez społeczeństwo spostrzeżenia w zakresie występujących zagrożeń skutkowały wieloma przedsięwzięciami, również podejmowanymi przez inne podmioty działające na rzecz bezpieczeństwa, których efektem była eliminacja zagrożeń. Najwięcej zgłoszeń, które za pośrednictwem KMZB wpłynęło do jeleniogórskiej Policji, to:
Nieprawidłowe parkowanie - 1014
Przekraczanie dozwolonej prędkości - 504,
Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 444,
Niewłaściwa infrastruktura drogowa - 182,
Dzikie wysypiska śmieci - 328,
W wyniku podejmowanych przez jeleniogórskich funkcjonariuszy działań, zarówno na etapie weryfikacji zagrożeń jak i w trakcie ich eliminacji, wyegzekwowano przestrzeganie przepisów także w wielu innych obszarach, których chociażby incydentalne występowanie miało istotny wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
Przypomnieć należy zasadę działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzają każde zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza ilości zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w regionie jeleniogórskim. Każde potwierdzone zgłoszenie dotyczące nieprawidłowości w zakresie infrastruktury drogowej policjanci kierują do zarządcy drogi w celu usunięcia bądź każdorazowo takie zgłoszenie omawiane jest na Komisji Bezpieczeństwa w celu podjęcia działań eliminujących zagrożenie. Dzięki funkcjonowaniu KMZB wiele zgłoszonych nieprawidłowości zostało wyeliminowanych, natomiast zgłoszenia, których realizacja wymaga większych nakładów finansowych oczekują na ujęcie ich kolejnym budżecie miasta czy powiatu. Przykładem może być ul. Dębowa w Jeleniej Górze, gdzie będzie przeprowadzony kapitalny remont drogi. Ponadto dzięki sugestiom mieszkańców wprowadzono, ale również i usprawniono wiele rozwiązań infrastrukturalnych poprawiających bezpieczeństwo i płynność ruchu. Pozyskano wiele nowych miejsc parkingowych, dzięki wprowadzeniu zmiany w organizacji ruchu, tj. wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na drogach o niskim natężeniu, np. ul. Tuwima, Szewska, Traugutta.
Ponadto na podstawie informacji od mieszkańców przeprowadzono czynności wyjaśniające bądź wszczęto postępowania.
Przypomnijmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, obok programu "Dzielnicowy bliżej Nas" oraz reaktywacji posterunków Policji, to jeden z trzech filarów zmiany filozofii funkcjonowania polskiej Policji mającej na celu realne uspołecznienie jej działań.

KMP JG

Podziel się z innymi:

| |

2019-11-08 16:05

Komentarze

Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść:


Rejs na Pogorię
Przybornik
MOS Jelenia Góra
Najczęściej czytane

› Wyniki i tabela po XI k... czas 2019-11-10
komentarze komentarze: 0


› Wyniki i tabele po XIII... czas 2019-11-16
komentarze komentarze: 138


› Wyniki i tabele po XII ... czas 2019-11-10
komentarze komentarze: 127


› Wyniki i tabela po XV k... czas 2019-11-16
komentarze komentarze: 60


› Wyniki i tabela po XIV ... czas 2019-11-10
komentarze komentarze: 135