461.26

19.16

31.70

27.70

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-25 o godzinie 07:00.

- PiS:
Rozmowa z Andrzejem Badermannem, prezesem Gryfa Gryf...

Wielki powrót juniorów Karkonoszy

Juniorzy starsi Karkonoszy Jelenia Góra pokonali dzisiaj Polonię Świdnica 5-3. Biało - niebiescy przegrywali już w drugiej połowie 1-3, mimo to potrafili się pozbierać, doprowadzić do wyrównania i ostatecznie rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść.
Wynik meczu w 11-ej minucie otworzył Nikodem Siudak, który nie zmarnował asysty Brajana Kułakowskiego. Na 2-0 mógł podwyższyć Łukasz Ranecki, ale nie potrafił pokonać z rzutu karnego bramkarza gości. Jedenastkę wywalczył Patryk Ulanowski. Minutę przed przerwą świdniczanie doprowadzili do remisu. Jakub Sikora otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam pokonał Wiktora Błaszkiewicza.
Gol zdobyty do szatni podbudował biało - zielonych i początek drugiej połowy potoczył się pod ich dyktando. W 58-ej minucie drugiego gola dla Polonii zdobył Michał Madziała. Po chwili było 1-3, tym razem Błaszkiewicz obronił uderzenie z rzutu wolnego, ale był bezradny przy dobitce Doriana Krakowskiego. Na szczęście podopieczni trenera Jarosława Wichowskiego szybko się pozbierali. Już 120 sekund później z rzutu wolnego przymierzył Marcin Engler i można było pracować nad wyrównaniem. Postarał się o nie Szymon Sołtysiak celnym strzałem głową. Gola na 4-3 zdobył Kułakowski uderzeniem z dystansu, a kropkę nad "i" postawił Kacper Tomaszewski, który przed linią pola karnego poradził sobie z obrońcami gości i strzałem po ziemi znalazł drogę do ich bramki.
Wygrana cieszy, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności. To kolejny dobry mecz Karkonoszy, grających w lidze wojewódzkiej najlepszy sezon od lat. W poprzedniej kolejce jeleniogórzanie postraszyli we Wrocławiu Śląska. Ostatecznie przegrali 2-4, ale byli równorzędnym rywalem dla faworyta.
Następny mecz KSK rozegra w Środzie Śląskiej, gdzie przyjdzie zmierzyć się z miejscową Polonią. Beniaminek to przedostatnia ekipa w tabeli ligi wojewódzkiej, więc nie będziemy ukrywać, że liczymy na pewne zwycięstwo.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - POLONIA STAL ŚWIDNICA 5-3 (1-1)

Bramki: 1-0 Siudak 11', 1-1 Sikora 44', 1-2 Madziała 58', 1-3 Krakowski 65', 2-3 Engler 67', 3-3 Sołtysiak 72', 4-3 Kułakowski 75', 5-3 Tomaszewski 89'.
Żółte kartki: Engler oraz Żukowski.
Sędziowali: Piotr Kuzia jako główny oraz Krzysztof Tokarczyk i Robert Wasylkiewicz.

KSK: Błaszkiewicz - Frankiewicz, Michalik, Orzeszko, Wiejak (65' Tomaszewski), Siudak, Sołtysiak, Ranecki, Kułakowski (88' Kamiński), Engler, Ulanowski.
PSŚ: Wajda - Kurzeja, Makówka, Żukowski, Sieradzki, Czarny, Madziała (82' Lepak-Przybyłowicz), Rząsa (70' Sawa), Śmietana (88' Grzywa), Krakowski, Sikora.

2019-10-20 23:41