NO2
5.30
ug/m3
O3
55.80
ug/m3
PM10
7.90
ug/m3
PM2.5
5.80
ug/m3
Pogoda w Jeleniej Górze
zachmurzenie duże
- WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
Różne:
- Całodobowa opieka osób starszych z zamie... (2026.03.20)
Sprzedam:
- Pierogi recznie lepione (2026.03.17)
Sprzedam:
- Planowanie imprez (2026.03.16)
Kupię:
- Kupię ANTYKI i Kolekcje - SKUP ANTYKÓW i... (2026.03.13)
Dam pracę:
- Sortownia jajek - wysoka stawka n... (2026.03.11)
Kupię:
- SKUP Antyków JELENIA GÓRA i okolice DOJADĘ! (2026.03.11)
Różne:
- Naprawa przedsionki camping szycie pa... (2026.03.07)
Dam pracę:
- Kierownik/Kierowniczka Zmiany Służby ... (2026.03.06)
Dam pracę:
- Pracownik/Pracownica Recepcji Hotelowej (2026.03.06)
Sprzedam:
- sprzedam rower Victoria koła 28” (2026.03.06)
- do wyzej:
› Marek Siatrak rezygnuje ze stanowiska prezesa Karkon...
2026.03.18 14:56
- Kibic:
› Marek Siatrak rezygnuje ze stanowiska prezesa Karkon...
2026.03.15 10:16
- Ttttttttt:
› Marek Siatrak rezygnuje ze stanowiska prezesa Karkon...
2026.03.14 12:56
- ksk:
› Rząd blokuje przedłużenie drogi ekspresowej S5 do Cz...
2026.03.10 22:19
- miś:
› Przebudowę skrzyżowania ul. Sudeckiej i Alei Solidar...
2026.03.10 20:34
![]() |
dolar amerykański | 1 USD | 3.7032 |
![]() |
euro | 1 EUR | 4.2768 |
![]() |
frank szwajcarski | 1 CHF | 4.6969 |
![]() |
funt szterling | 1 GBP | 4.9557 |
![]() |
korona czeska | 1 CZK | 0.1745 |
|
Ilość: |
Przelicznik: 0 PLN |
DRÄXLMAIER bierze uczniów pod swoje skrzydła
W ubiegłym roku firma DRÄXLMAIER z siedzibą w naszym mieście rozpoczęła aktywną współpracę z Zespołem Szkół Technicznych "Mechanik" w Jeleniej Górze, gdzie objęła swoim patronatem jeden z oddziałów mechatronicznych, stworzyła nowoczesną salę do dydaktyki zawodowej, opatrzoną firmowym logo, doposażyła w sprzęty infrastrukturę placówki i weszła w partnerstwo pod względem organizacji praktyk i dodatkowych staży dla młodzieży.Wspomniane formy zewnętrznego kształcenia zawodowego, których program pieczołowicie przygotowano we współpracy jeleniogórskiego "Mechanika" i firmy DRÄXLMAIER zgodnie z założeniami kształcenia dualnego: uczniów odbywających naukę w przedsiębiorstwie traktuje się jako członków zespołu realizującego jego zadania statutowe, wspierających i wykonujących zadania podobne do tych, którymi zajmują się pełnoprawni pracownicy firmy, zdobywających na bieżąco kwalifikacje dostosowane do jej wymagań, a przy tym odpowiadające programowi kształcenia w zakresie mechatroniki - ruszyły 30 września 2019 r. W chwili obecnej, bierze w nich udział pięciu bardzo dobrych uczniów szkoły, w tym stypendysta Prezesa Rady Ministrów ze średnią 6.0. Rzecz jasna, za swoją pracę młodzi mechatronicy otrzymują wynagrodzenie, którego koszty pokrywa DRÄXLMAIER.
- Od początku bardzo dobrze współpracuje nam się ze społecznością "Mechanika" w Jeleniej Górze i dyrektorem szkoły, który wyszedł do nas z inicjatywą. Cieszymy się, że mamy wpływ na kształcenie mechatroników i możemy dbać o ich rozwój zgodnie z potrzebami rynku pracy. Należy podkreślić, że uczniowie odbywający u nas praktykę prezentują bardzo wysoki poziom, są zaangażowani i pracowici. Postawiliśmy im poprzeczkę trudną do przeskoczenia. Objęliśmy ich tym samym programem wdrożeniowym, który w ostatnich latach obowiązywał w firmie w przypadku absolwentów Politechniki Wrocławskiej. I co się okazało? To, że uczniowie, których przysłał do nas dyrektor placówki, nie tylko z powodzeniem przeszli przez ten program, ale i na wielu jego płaszczyznach sprawdzili się znacznie lepiej - mówi Marcin Serwiński, dyrektor Centrum Rozwoju DIP Dräxlmaier Engineering Polska Sp. z o.o.
To właśnie Centrum Rozwoju w firmie DRÄXLMAIER w Jeleniej Górze sprawuje opiekę nad uczniami z "Mechanika". W ramach praktyki, zdobywają oni kwalifikacje i kompetencje pod czujnym okiem dedykowanego trenera, w specjalnie przygotowanej dla nich i wyposażonej w nowoczesne, specjalistyczne stanowiska pracowni, na których - po zapoznaniu się z całościową konstrukcją pojazdów samochodowych i innowacyjnymi rozwiązaniami w branży automotiv, wpisującymi się w interdyscyplinarność zawodu mechatronika - pogłębiają swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie obszarów związanych ze świadczeniem usług badawczo-rozwojowych w Centrum Rozwoju DIP Dräxlmaier Engineering Polska Sp. z o.o.
- Przede wszystkim, dziękuję szefostwu firmy DRÄXLMAIER za zaangażowanie, pomoc oraz nakierowanie się na potrzeby szkolnictwa zawodowego. Cieszy niezmiernie, że szkoła i firma z Jeleniej Góry współpracują ze sobą. W dobie niekończących się potrzeb w szkolnictwie, takie zaangażowanie jest bardzo ważne. Jestem przekonany, że przyniesie ono wymierne korzyści dla wszystkich stron: uczniów, placówki, w której się kształcą, samej firmy, jak również Miasta Jeleniej Góry. Gratuluję przedsiębiorczości i umiejętności tworzenia ciekawych rozwiązań - komentuje Konrad Sikora, Zastępca Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, odpowiedzialny za sferę oświaty.
UM JG
Podziel się z innymi:
2019-10-07 17:31
› Znęcał się nad matką - ma z...
2026-03-17
komentarze: 0
› Poszukiwany listem gończym...
2026-03-12
komentarze: 0
› Zlekceważył zakazy sądo...
2026-03-05
komentarze: 1
› Groził, zastraszał i ok...
2026-03-16
komentarze: 0
› Nerwowe zachowanie zwrócił...
2026-03-10
komentarze: 0








MZK JELENIA GÓRA
PKS JELENIA GÓRA
PKP
The:protocol