frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 4.4018
funt szterling funt szterling 1 GBP 5.0327
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1706

Rolnik znalazł punkty

Na własne życzenie przegrały mecz z Rolnikiem II Biedrzychowice piłkarki Orlika Jelenia Góra. Nasze dziewczęta stworzyły sobie niezliczoną ilość sytuacji do zdobycia bramek, a tylko raz udało im się pokonać dobrze dysponowaną Magdalenę Religę.
Już do przerwy podopieczne trenera Olega Marczyszyna powinny prowadzić różnicą kilku bramek, jednak ich nieskuteczność porażała. Wynik meczu otworzyła Angelika Samgur, ale jak się okazało przewagi Orlikowi nie udało się utrzymać do końca pierwszej połowy. W doliczonym czasie na rajd zdecydowała się Wiktoria Aumiiller. Zawodniczka Rolnika II będąc w polu karnym zdecydowała się na strzał. Nie było to mocne uderzenie, do tego sygnalizowane, piłka potoczyła się po murawie i jak się okazało wpadała do siatki przy pierwszym słupku. Wydaje się, że można było uniknąć tej straty przy bardziej zdecydowanej interwencji Izabeli Siekierskiej.
Początek drugiej połowy to zdecydowane ataki gospodyń. W 47-ej minucie Smagur obiła słupek, a jej dobitka poszybowała w kosmos. Dwie minuty później ta sama zawodniczka kilka razy próbowała pokonać Religę, gdy w końcu to się udało piłkę z linii bramkowej wybiła Magdalena Czekała. W kolejnej akcji Aleksandra Korgul zdecydowała się na nieskuteczny strzał, choć mogła podać piłkę do stojącej na piątym metrze Smagur. Przyjezdne przetrzymały trudne chwile i coraz częściej próbowały akcji zaczepnych. Groźnie było po strzale Aumiiller. Po strzale Julii Gąsiorowskiej zabrakło centymetrów, bo piłka trafiła w poprzeczkę. Minutę później Gąsiorowska już się nie pomyliła i wynik 1-2 stał się faktem. W końcówce jeleniogórzanki mogły jeszcze doprowadzić do remisu, ale precyzji zabrakło Dagmarze Dyzio, a Religa po raz kolejny nie dała pokonać się Smagur.
Szkoda, bo to już piąty mecz w tym sezonie, a do tej pory Orlik wygrał tylko raz. Dziewczęta na pewno grają lepiej niż na wiosnę. Przegrywają jedną bramką, po walce, jednak konto punktowe nie rośnie, co przy planowanej restrukturyzacji ligi jest fatalną informacją.
Dodajmy, że przeciwko Rolnikowi II nie wystąpiła najskuteczniejsza w zespole Marta Cichosz. Jak mówi prezes Robert Stachowski, powodem jej nieobecności było przeziębienie.

ORLIK JELENIA GÓRA - ROLNIK II BIEDRZYCHOWICE 1-2 (1-1)

Bramki: 1-0 Smagur, 1-1 Aumiiller 45'+1', 1-2 Gąsiorowska 71'.
Żółte kartki:Zych, Smagur oraz Kościelniak, Wottka, Globisz.
Sędziowały: Ewa Żyła jako główna oraz Maja Matusiak i Katarzyna Gawlak.
Widzów: 50.

OJG: Siekierska (46' Korczyc) - Jędras, Dyzio, Chrabąszcz, Korgul, Misiewicz, Zych, Iglicka, Żurawska, Kwaśniewska (72' Bańska), Smagur (89' Chocianowicz).
ROLNIK II: Religa - Kościelniak, Benroth, Czekała, Wottka, Globisz, Opanowicz, Chruściel (65' Wrzeciono), Gąsiorowska, Aumiiller, Konefał (90' Langer).

2019-09-22 19:33