79.27

48.36

14.80

12.27

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-04 o godzinie 08:00.

Przegrały po walce

Porażką 2-3 zakończył się mecz Orlika Jelenia Góra z Bielawianką Bielawa. Szkoda, bo nasze dziewczęta potrafiły się podnieść po stracie dwóch goli, a w drugiej połowie nie brakowało okazji do rozstrzygnięcia spotkania na swoją korzyść.
Przyjezdne już w drugiej minucie mogły się cieszyć z trafienie Zuzanny Walczak. Później na boisku trwała wyrównana walka. W 15-ej minucie bliska wyrównania była Marta Cichosz, jednak Weronika Pryczek zdołała wybić piłkę z linii bramkowej po jej strzale. 120 sekund później było 0-2. Walczak ograła jeleniogórską obronę i spokojnie umieściła piłkę w siatce. Fakt ten nie podłamał gospodyń, które dwie minuty później stanęły przed szansą na gola kontaktowego. Cichosz trafiła w rękę Pryczek i sędzia Elżbieta Faryniarz wskazała na wapno. Cichosz pewnie wykonała jedenastkę. W 26-ej minucie był już remis. Aleksandra Misiewicz odebrała piłkę Katarzynie Brzeskiej. Przejęła ją Nikola Żurawska, by po chwili prostopadłym podaniem uruchomić Cichosz, która nie zmarnowała doskonałej okazji. Do przerwy 2-2.
W drugiej połowie padł tylko jeden gol, niestety dla Bielawianki. Zdobyła go bezpośrednio z rzutu wolnego Natalia Zagajewska. - Mieliśmy mnóstwo sytuacji żeby ten mecz wygrać. Niestety zabrakło skuteczności - mówił po meczu prezes Orlika Robert Stachowski. - Dziewczyny zostawiły na boisku sporo serca. Potrafiły podnieść się z 0-2. W drugiej połowie mieliśmy kolejne okazje do zdobycia gola, niestety zabrakło skuteczności przy wykończeniu. Czujemy na pewno spory niedosyt, ale to dopiero początek sezonu i jeszcze wiele meczów przed nami - skomentował mecz trener jeleniogórzanek Oleg Marczyszyn.

ORLIK JELENIA GÓRA - BIELAWIANKA BIELAWA 2-3 (2-2)

Bramki: 0-1 Walczak 2', 0-2 Walczak 17', 1-2 Cichosz 19', 2-2 Cichosz 26', 2-3 Zagajewska 78'.
Żółte kartki: Walczak, Pryczek.
Sędziowali: Elżbieta Faryniarz jako główna oraz Dominika Bernacka i.
Widzów: 80.

OJG: Siekierska - Cichosz, Chrabąszcz, Dyzio, Iglicka (29' Zych), Jędras, Korgul, Misiewicz, Smagur, Uryga, Żurawska.
BIELAWIANKA: Hepnar - Brzeska, Furmankiewicz, Kapłon, M. Kruk, T. Kruk, Marcinkiewicz (46' Z. Kruk), Pryczek, Tylak, Walczak, Zagajewska.

2019-09-09 11:46