124.48

83.11

16.35

12.51

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-19 o godzinie 12:00.

"Kusy" pogrążył Lechię

Victoria Ruszów zrehabilitowała się przed własnymi kibicami za porażkę 0-6 z Leśnikiem Osiecznica. Tym razem spadkowicz z IV ligi dolnośląskiej pokonał na swoim obiekcie innego beniaminka - Lechię Piechowice 3-1.
Od początku więcej ochoty do gry przejawiali gospodarze. W 15-ej minucie sprytnie rozegrany rzut wolny zakończył się podaniem do Bartłomieja Stelwacha, który z siedmiu metrów huknął w krótki róg pod poprzeczkę i było 1-0. Cztery minuty później na solową akcję zdecydował się Łukasz Kusiak. Zakończył ją celnym uderzeniem w długi róg i dwubramkowe prowadzenie miejscowych stało się faktem. Pod koniec pierwszej połowy obudzili się goście. Sebastian Rzepecki otrzymał prezent od ruszowskiej obrony, jednak w kapitalnej sytuacji nie trafił w bramkę. Gola piechowiczanom udało się zdobyć po przerwie. Po centrze z rzutu rożnego piłka spadła na stopę Jakuba Najczuka, który przelobował bramkarza Victorii. W końcówce meczu Lechia postawiła wszystko na jedną kartę, co przynosiło rywalom groźne kontry. Ruszowianie nie potrafili wykorzystać nadarzających się szans dopiero w doliczonym czasie gry Kusiak po raz drugi pokonał Marceniuka i ustalił końcowy wynik na 3-1.
- Przyjechaliśmy w 13-osobowym składzie. Rano dostałem informację, że nie pojedzie z nami m.in. Dominik Pietrzykowski, który jest chory. W lidze okręgowej jeżdżenie gołą jedenastką nie przejdzie tak jak w A-klasie. Dzisiaj mogliśmy się o tym przekonać - mówił po meczu trener Marcin Ramski.

VICTORIA RUSZÓW - LECHIA PIECHOWICE 3-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Stelwach 15', 2-0 Kusiak 19', 2-1 J. Najczuk 64', 3-1 Kusiak 90'+2'.
Żółte kartki: Kusiak, Pirszel oraz Mackiewicz, J. Najczuk, Rzepecki
Sędziowali: Dariusz Turek jako główny oraz Paweł Turek i Piotr Nowicki.
Widzów: 50.

VICTORIA: M. Paszek - Puławski (29' Bychkov), Fataliiev, Fedyczkowski (60' Motyl), Kopania, Kusiak, Majchrzak (76' Pielichowski), S. Paszek, Pirszel, Stelwach, Świrlik.
LECHIA: Marceniuk - Bukat, Kwiatkowski, Mackiewicz, Misiura, Myjak, J. Najczuk, Paradowski, Rzepecki, Sobczak (90' S. Najczuk), Walczak (70' Kowalski-Ciepiela).

2019-08-19 15:31