186.24

60.37

12.87

9.90

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-26 o godzinie 09:00.

Apis ograł kolejnego beniaminka

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Apisu Jędrzychowice. Podobnie jak na inaugurację podopieczni trenera Gerarda Jurewicza punkty odebrali beniaminkowi, tym razem Kuźni Jawor.
Mecz znakomicie ułożył się dla gospodarzy, którzy z miejsca zdominowali nieco przestraszonych gości. Efekt naporu jędrzychowiczan przyszedł już w 7-ej minucie, gdy Maciej Machowski dopadł do piłki uderzonej wcześniej przez Łukasza Chodygę i mocnym strzałem umieścił ją w bramce. Po kwadransie było 2-0, bo sposób na pokonanie Patryka Borka znalazł Kamil Kurianowicz. Wynik ten utrzymał się do przerwy, choć Apis często ostrzeliwał bramkę Kuźni. Najlepszą okazję miał Chodyga, jednak P. Borek nie dał się zaskoczyć.
W drugiej połowie goście pozbyli się tremy debiutanta i zaczęli konstruować akcje zaczepne. Jak się okazało szybko przyniosło to efekt, bo już 52-ej minucie Przemysław Piec zaskakująco łatwo poradził sobie na skrzydle z zawodnikami Apisu, wpadł w pole karne i uderzeniem z kąta pokonał Konrada Skórę. Stracony gol nieco podciął skrzydła ekipie trenera Jurewicza i Kuźni na pewien okres udało się przenieść ciężar gry na połowę przeciwnika. Gości mieli nawet sytuację, którą powinni zamienić na drugiego gola. Bliski powodzenia był Seweryn Suchecki. Od 70-ej minuty znów karty rozdawał Apis. Hodowany obił poprzeczkę bezpośrednio z rzutu rożnego, a w 78-ej minucie Mateusz Baszak uderzeniem z linii pola karnego zdobył trzecią bramkę. Wygraną gospodarzy przypieczętować mógł Marcin Podwalny, jednak w sytuacji sam na sam przegrał z P. Borkiem.

APIS JĘDRZYCHOWICE - KUŹNIA JAWOR 3-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Machowski 7', 2-0 Kurianowicz 14', 2-1 Piec 52', 3-1 Baszak 78'.
Żółte kartki: Andruchów, Kościuk, Buzała oraz Grabarczyk.
Sędziowali: Dawid Maryszczak jako główny oraz Kamil Olejarczyk i Mariusz Czechowski.
Widzów: 100.

APIS: Skóra - Chodyga (65' Podwalny), Andruchów, Baszak, Buzała, Hodowany, Kościuk, Kurianowicz (60' P. Bystryk), Liszka, Machowski, Mockało.
KUŹNIA: P. Borek - Zieliński, Grabarczyk (64' Pastuła), Suchecki (85' Olanin), Wiśniewski, Piec, Kruczek, Dworakowski, Dunaj, E. Borek, Bagiński.

2019-08-19 14:25