359.94

102.87

5.26

2.51

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-29 o godzinie 14:00.

Świetny debiut Czerwińskiego, Odra pokonana

Solidnie na trzy punkty w pierwszym meczu napracowali się piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Nasz zespół pokonał Odrę Ścinawa 2-1, ale bardziej niż wynik cieszy chyba gra jaką zaprezentowali biało - niebiescy oraz ich zaangażowanie. Zwycięstwo już w pierwszej połowie zapewnił Mateusz Czerwiński, strzelając dwa gole.
Nie minęło 120 sekund, gdy ponad 300-osobowa grupa fanów mogła cieszyć się z pierwszej bramki. Z rzutu rożnego dośrodkował Oskar Giziński, a piłkę głową skierował do sieci Czerwiński. W odpowiedzi w boczną siatkę uderzył Damian Cichuta. Z drugiej strony aktywny dzisiaj Oskar Giziński nie zaskoczył uderzeniem w krótki róg Grzegorza Pyzio. Kolejna akcja gości zakończyła się strzałem Mikołaja Ptaka. Wiktor Błaszkiewicz nie miał problemów z obroną i pewnie sparował piłkę na rzut rożny. Tę wymianę ciosów Karkonosze powinny zakończyć drugim golem. Na skrzydle zaszalał Giziński, który wbiegł w pole karne i perfekcyjnie obsłużył Macieja Gargasa, ten jednak nie potrafił z czterech metrów pokonać golkipera rywali. Karkonosze za to marnotrawstwo mogły zostać ukarane, ale Błaszkiewicz właściwie zareagował przy główce Damiana Smolnego. Przez te kilka minut pozbierał się Gargas i ułańską szarża wywalczył rzut karny. Niestety znów Pyzio okazał się zaporą nie do przejścia. Tym razem pojedynek z nim przegrał Bartosz Poszelężny. Za chwilę bramkarz Odry dokonał kolejnego cudu, tym razem broniąc główkę Roberta Lekszyckiego. Skapitulował dopiero w 43-ej minucie. "Czerwo" ograł dwóch rywali w sytuacji jeden na jednego i mocnym strzałem załadował piłkę przy słupku. Asystę przy tym trafieniu zanotował Lekszycki.
Drugą połowę podopieczni trenera Ołeksandra Szeweluchina rozpoczęli obiecująco. Z ostrego kąta strzelał Gargas, ale tylko obił zewnętrzną część słupka. Gorąco było po przeciwnej stronie. Na siódmym metrze piłka trafiła pod nogi D. Cichuty, który nie zdołał jednak pokonać kapitalnie interweniującego Błaszkiewicza. Wraz z upływem czasu rósł napór ścinawian, ale zdecydowanie groźniejsi byli jeleniogórzanie. Wprowadzony w drugiej połowie Nikodem Siudak trafił w słupek, a piłkę po uderzeniu Gizińskiego z linii bramkowej wybił zawodnik Odry. Bez problemu defensywie rywali urywał się Czerwiński. Niestety zmęczony zawodnik nie miał już tej świeżości co przed przerwą i dwa razy tuż przed oddaniem strzału tracił piłkę. Cztery minuty przed końcem Odra zdobyła kontaktową bramkę. Patryk Obiała wykorzystał nieporozumienie Szeweluchina z Jakubem Frankiewiczem i strzałem w długi róg pokonał Błaszkiewicza. W końcówce bliżej strzelenia gola byli gospodarze. Ponowie Siudak obił słupek, tym razem uderzeniem zza pola karnego.
- Dobrze zaczęliśmy. Siedliśmy na nich i szybko strzeliliśmy bramkę, co poniekąd ustawiło naszą grę. Pod koniec meczu miałem też dobre sytuaceje, ale już mnie skurcze łapały i wyszło jak wyszło. Chciałem jak najlepiej. Cieszę się z tej wygranej. Fajny debiut, stadion, boisko, cieszę się, że tu jestem - mówił po meczu strzelec goli dla Karkonoszy.
- Widać było, że gramy drugi mecz w bardzo krótkim okresie czasu. W szczególności dało się to zauważyć w pierwszej połowie. Karkonosze miały tę przewagę, że nie odbył się ich mecz z Orkanem Szczedrzykowice i grali na świeżości. Pierwszą połowę przespaliśmy, w drugiej wyglądało to znacznie lepiej. Były sytuacje klarowne do zdobycia gola, nie udało się. Zasłużona wygrana Karkonoszy, gratuluję - skomentował mecz trener gości Tomasz Wołoch. - Nie uważam, aby był to mecz czołowych drużyn w tej lidze. Zarówno Odrę jak i Karkonosze widzę w pierwszej ósemce. Strzegom, silna Rudna i Jędrzychowice to moim zdaniem ekipy, które będą rozgrywać walkę o awans w tej lidze - dodał szkoleniowiec Odry.
Dodajmy, że przed meczem prezes DZPN Andrzej Padewski uhonorował prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka złotą odznaką z okazji 100-lecia PZPN - za zasługi dla piłki nożnej. Po meczu natomiast zwodnicy i trener Karkonoszy fetowali urodziny członka zarządu KSK Tadusza Dudy. Przyłączamy się do życzeń dla solenizanta.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - ODRA ŚCINAWA 2-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Czerwiński 2', 2-0 Czerwiński 43', 2-1 Obiała 86'.