143.12

114.20

7.34

3.85

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-28 o godzinie 17:00.

Koniec serii zwycięstw AZS Kolegium Karkonoskie

W rozegranym w sobotę w Jeleniej Górze spotkaniu 20. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy, koszykarki miejscowego zespołu AZS Kolegium Karkonoskiego uległy drużynie INEA AZS Poznań 63:71. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Poznania zapewnił sobie miejsce w fazie play-off.

Spotkanie to było bardzo istotne dla obu zespołów. Zespół AZS INEA Poznań dzięki zwycięstwu już w obecnej kolejce mógł przypieczętować sobie awans do fazy play-off, jeleniogórzanki awans do czołowej ósemki wywalczyły już przed tygodniem. Ponadto Oba zespoły walczą o jak najwyższe miejsce w czołowej ósemce aby w pierwszej rundzie uniknąć spotkania z faworyzowanymi Wisłą Kraków i Lotosem Gdynia.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie w następujących zestawieniach:
AZS KK: Natalia Małaszewska, Keila Beachem, Jocelyn Penn, Dorota Arodź i Sabrina Scott
INEA Poznań: Monika Sibora, Natalia Waligórska, Monika Ciecierska, Katarzyna Jarkowska i Reda Jankovska.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli zespołu gospodarzy, już w pierwszej akcji po efektownej asyście Natalii Małaszewskiej sam na sam koszem rywalek znalazła się Jocelyn Penn, która nie zwykła marnować takich okazji. W odpowiedzi za trzy punkty trafiła Monika Ciecierska. Kolejna akcja zespołu Kolegium Karkonoskiego to znów fantastyczne podanie rozgrywającej, którą to akcje wykończyła Keila Beachem. Od stanu 6:5 przewagę osiągnęły jeleniogórzanki, które po trafieniu Jocelyn Penn wyszły na prowadzenie 11:5. Udane akcje drugiej wśród najskuteczniejszych strzelczyń ekstraklasy dały jeleniogórzankom wzrost przewagi do 19:10. Od stanu 23:16 do odrabiania start zabrały się zawodniczki AZS-u Poznań, które dzięki trzem punktom Natalii Waligórskiej i rozgrywającej świetne spotkanie Joanny Jarkowskiej zmniejszyły stratę swojego zespołu do dwóch punktów. Wynik po pierwszej kwarcie na 27:23 dla zespołu z Jeleniej Góry ustaliła Natalia Małaszewska.

Pierwsze punkty drugiej odsłony zdobyła dla zespołu z Poznania Joanna Jarkowska, na co bardzo szybko odpowiedziała Sabrina Scott. Dwie kolejne akcje zespołu przyjezdnego doprowadziły do remisu 29:29 a następnie 31:31. Dzięki trafieniu Litwinki Redy Aleliunaite - Jankovskiej Poznanianki wyszły na prowadzenie 31:33, lecz po półtorej minuty na tablicy świetlnej widniał kolejny remis 35:35. Końcówka drugiej kwarty należała tym razem do zespołu gospodyń, na celne rzuty Sabriny Scott i Magdaleny Gawrońskiej, w zespole z Poznania trafieniem za trzy punkty odpowiedziała Weronika Idczak. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 41:38.

Po przerwie straty szybko odrobiły Poznanianki. Na dwa trafienia Joanny Jarkowskiej , zespół gospodarzy odpowiedział punktami Keili Beachem i kibice w stolicy Karkonoszy byli świadkami kolejnego remisu 43:43 a już po chwili 45:45. Dzięki trzypunktowej akcji Natalii Małaszewskiej jeleniogórzanki zdołały jeszcze objąć prowadzenie 48:45, jednak do końca tej odsłony punkty zdobywały wyłącznie zawodniczki AZS-u Poznań. Poznanianki wykorzystały kilka błędów zespołu gospodarzy i zdobywając kolejnych osiem punktów ustaliły wynik po trzech odsłonach na 48:53.

Początek czwartej kwarty to ambitny pościg zespołu Kolegium Karkonoskiego, który dzięki skuteczności zawodniczek amerykańskich zmniejszył prowadzenie gości do jednego punktu - 56:57. Wówczas to udaną "trójką: popisała się Natalia Waligórska, co wyraźnie podcięło skrzydła gospodyniom. Jeleniogórzanki nie były w stanie przeforsować obrony gości, zagrały bardzo nieskutecznie w ofensywie popełniały proste straty i faule w ataku. Zaowocowało to stratą kolejnych dziesięciu punktów i wzrostem przewagi gości do stanu 56:67. W tym momencie stało się już jasne, że komplet punktów zdobędą poznanianki. Wynik spotkania na 63:71 ustaliła trafiając jeden z rzutów osobistych najlepsza w zespole gospodarzy Jocelyn Penn, która w całym spotkaniu zdobyła 24 punkty. W zespole AZS-u Poznań najskuteczniejsze były Joanna Jarkowska, która zdobyła 22 punkty oraz Monika Ciecierska, która zakończyła to spotkanie z dorobkiem 20 punktów.

AZS KK JG - AZS POZNAŃ 63-71 (27-23, 14-15, 7-15, 15-18)

AZS KK: Jocelyn Penn 24, Natalia Małaszewska 13, Sabrina Scott 12, Keila Beachem 9, Magdalena Gawrońska 5, Izabela Bogdan 0, Dorota Arodź 0.

2007-02-18 10:46