409.79

49.54

7.55

5.84

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-20 o godzinie 07:00.

Śląsk II jedną nogą w III lidze

Zgodnie z przewidywaniami piłkarze Śląska II Wrocław pokonali AKS Strzegom, czym mocno przybliżyli swój awans do III ligi. Wojskowi wydają się zdecydowanym faworytem meczu rewanżowego, bo dwa gole zapasu, do tego strzelone na wyjeździe to naprawdę solidna zaliczka.
Pierwsza połowa była wyrównana, choć po kilku minutach lekką przewagę osiągnęli goście. Ze strony AKS-u zagrożenie pod bramką WKS-u starał się tworzyć Roland Emeka, pod bramką strzegomian też były gorące momenty. Raz kapitalnie interweniował miejscowy golkiper, w innej sytuacji wrocławianie domagali się rzutu karnego. Czy słusznie? Chyba nie, w każdym razie sędzia Marek Opaliński wytrzymał presję i kontynuował grę.
Początek drugiej połowy to bardziej zdecydowana postawa strzegomian i już w 52-ej minucie AKS zdobył gola. Do dośrodkowanej piłki wyskoczyli Kamil Sadowski i Emeka. Ostatecznie trącił ją ten pierwszy, a obrońca gości wygarnął futbolówkę już za linią bramkową. Nie było wątpliwości - gol dla AKS-u. Pary podopiecznym trenera Roberta Bubnowicza starczyło jeszcze na kwadrans, jednak nie udało się podwyższyć prowadzenia. 0d 70-ej minucie na murawie niepodzielnie panowała ekipa trener Piotra Jawnego. Do remisu doprowadził Mathieu Scalet, który zakręcił rywalami z boku pola karnego i kapitalnym rogalem pokonał Kacpra Słowika. Gol na 1-2 też mógł się podobać. Centra z rzutu rożnego, niesamowity wyskok Mikołaja Lazarowicza, który głową ładuje piłkę pod poprzeczką. Im bliżej było końca, tym większe problemy z zatrzymaniem rywali mieli wyczerpani strzegomianie. Minutę przed końcem. Mikołaj Kotfas w sytuacji sam na sam ograł Słowika i strzałem do pustej bramki ustalił końcowy rezultat na 1-3.
W sobotę (15 czerwca 2019, godz. 18:00) przy Oporowskiej 62 dojdzie do rewanżu. Faworytem jak wspominaliśmy jest Śląsk II, jednak AKS pokazał w trakcie sezonu, że stać go na dobre mecze i zwycięstwa na każdym terenie, więc z ogłoszeniem nowego III-ligowca poczekamy do zakończenie spotkania.

AKS STRZEGOM - ŚLĄSK II WROCŁAW 1-3 (0-0)

Bramki: 1-0 Sadowski 52', 1-1 Scalet 73', 1-2 Łazarowicz 83', 1-3 Kotfas 89'.
Żółte kartki: Domaradzki, Szewczenko.
Sędziowali: Marek Opaliński oraz Łukasz Sobiło i Marcin Nawracaj.
Widzów: 900.

AKS: Słowik - Gawlik (72' Serweciński), Durajczyk, Chrapek, Zieliński, Sadowski, Morawski, Szewczenko, Migalski (68' Sobczak), Domaradzki, Emeka.
ŚLĄSK II: Szczerbal - Sobczak (80' Sztylka), Kucharczyk, Łazarowicz, Caliński, Kierkiewicz (68' Jarzębowski), Młynarczyk, Kazimierowicz, Kotowicz (75' Kotfas), Skrzypek (65' Scalet), Łuczak.

2019-06-12 20:10