120.23

16.84

7.61

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-08 o godzinie 18:00.

- ksk:
Jerzy Pokój został przewodniczącym Sejmiku Województ...

Woskar II wygrał drugą grupę B-klasy

Na boisku wicelidera grupy drugiej B-klasy zapewnili sobie awans piłkarze Woskara II Wojcieszyce. Goście pokonali GLKS Czernica 2-1, choć do przerwy to gospodarze mieli przewagę i korzystny wynik. Prowadzenie zapewnił im Mateusz Zielewski, który w 33-ej minucie pokonał Marcela Mielniczuka. Golkiper Woskara II miał utrudnione zadanie, bo piłka po drodze odbiła się od Grzegorza Stefańskiego. - Całkowicie dominowaliśmy do przerwy. Szkoda, że zdobyliśmy tylko jedną bramkę - podsumował pierwsze 45 minut Daniel Loba, trener GLKS-u. - To prawda, słabo wyglądaliśmy w ofensywie, ale pod swoją bramką na wiele też nie pozwoliliśmy rywalom - kontruje trener gości Krzysztof Jahn, który w przerwie udzielił swoim podopiecznym ostrej reprymendy. Podziałało, bo w 55-ej minucie był już remis. Mateusz Tokarz z 16 metrów uderzył w długi róg. Chwilę później Piotr Sikora wykazał się orientacją w zamieszaniu podbramkowym i zapewnił swojej ekipie komplet punktów.
Dodajmy, że duże znacznie na boiskowe poczynania miał silny wiatr. W pierwszej połowie sprzyjał miejscowym, po zmianie stron gościom.
Porażka przekreśliła definitywnie nadzieje GLKS-u na udział w barażach. Już w tej kolejce piłkarzy z Czernicy wyprzedziła KS Maciejowa, która skończy zmagania na drugim miejscu. Ligę wygrały rezerwy Woskara za co należą się gratulacje prezesowi - trenerowi Krzysztofowi Jahnowi i wszystkim zawodnikom. Jak mówi prezes, teraz przed zespołem ważna, wymagająca gruntownego przemyślenia decyzja - czy zespół przystąpi do rozgrywek A-klasy? - Muszę wiedzieć na kogo mogę liczyć. Nie chcemy powtórzyć drogi innych zespołów, które po kilku porażkach się rozpadały. Po zakończeniu sezonu spotkamy się przy grillu i omówimy temat. Na decyzję mamy czas do 30 czerwca 2019 - podsumował Krzysztof Jahn.

GLKS CZERNICA - WOSKAR II WOJCIESZYCE 1-2 (1-0)

Bramki: 1-0 Zielewski 33', 1-1 Tokarz 55', 1-2 Sikora 63'.
Żółte kartki: Trela, Słupek.
Sędziowali: Leszek Olejarczyk jako główny oraz Piotr Tośko i Jakub Szymkowiak.
Widzów: 50.

GLKS: Śpiewak - Korzeniowski, Mikulski (43' Wiejak), Stompór, Luch (86' Dąbrowski), Staszak, Bojarczyk, Szeszko, Dywański (46' Lesik), Skoczek, Zielewski.
WOSKAR II: Mielniczuk - Kieryluk, Dziedzic, Maćkowiak, Stefański (60' Skorupski), Kubiak, Makuchowski (75' Laskowski), Sikora (89' Muckus), Słupek, Tokarz (85' Sasyn), Trela.

2019-06-11 23:24