61.19

102.37

11.42

8.71

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-23 o godzinie 15:00.

Beznadziejna sytuacja Pogoni

Pogoń Wleń przegrała w Łomnicy 1-4 i praktycznie został przesądzony jej spadek do B-klasy. Wlenianie są na 12-tym miejscu w pierwszej grupie A-klasy, jednak w obecnym sezonie o szczebel niżej spada siedem zespołów, co sprawia, że jedna z ekip, z 12-tego miejsca również się nie utrzyma. Spokojni mogą być piłkarze Sparty Zebrzydowa (gr. III), którzy na kolejkę przed końcem mają na swoim koncie 25 pkt.. W grupie drugiej na 12-ej lokacie jest WKS Żarki Średnie - 24 pkt., Pogoń natomiast punktów ma 21, co sprawia, że może się co najwyżej zrównać z WKS-em. Wtedy zadecydują bramki, a tutaj obie drużyny dzieli przepaść, bowiem WKS ma bilans goli minus 22, a Pogoń minus 41. W ostatniej serii spotkań Pogoń podejmie Orła Wojcieszów. Ewentualne zwycięstwo gospodarzy będzie niespodzianką, by nie powiedzieć sensacją, jednak odrobić różnicę 21 goli to już więcej niż mission impossible. Do tego Żarki mogą zdobyć punkty w Świeradowie Zdroju, choć łatwego zadania nie mają.
Wracając do meczu w Łomnicy, to o pierwszej połowie lepiej zapomnieć. Lekką przewagę posiadali gospodarze, jednak ich akcjom brakowało zęba i tempa. Po kwadransie przed bramką gości odnalazł się Krzysztof Rhoda i Łomnica objęła prowadzenie. Kolejne minuty to wydawało się pełna kontrola wydarzeń ze strony miejscowych, jednak w 37-ej minucie Robert Turczyk stracił piłkę na rzecz Piotra Tomczaka, który uderzeniem w krótki róg pokonał Kamila Kosińskiego. Piłkarze Pogoni po raz pierwszy w tym meczu znaleźli się w 16-tce i od razu cieszyli się z gola. Skuteczność godna pozazdroszczenia.
Na drugą połowę łomniczanie wyszli z prezesem Krzysztofem Makowskim w składzie i jak się okazało efekt tej zmiany przyszedł już po trzech minutach. Po kwadransie było 3-1, bo po raz drugi piłkę w sieci umieścił "Docent". Wynik ustalił Turczyk, który zrehabilitował się za gafę z pierwszej połowy spotkania.
Jak mówi prezes Makowski, KSŁ gra do końca i po ostatniej kolejce liczy na zmianę miejsca, czyli awans na piąte z szóstego. Do tego potrzebna jest wygrana Łomnicy w Jeleniej Górze z Pub Golem oraz wyjazdowa porażka Orła Mysłakowice z Budowlanymi Wojcieszów.

KS ŁOMNICA - POGOŃ WLEŃ 4-1 (1-1)

Bramki: 1-0 Rhoda 15', 1-1 Tomczak 37', 2-1 Makowski 48', 3-1 Rhoda 60', 4-1 Turczyk 84'.
Sędziowali: Mariusz Czechowski jako główny oraz Radomir Kukiel i Szymon Dunaj.
Widzów: 50.

KSŁ: Kosiński (66' Wojtarowicz) - Turczyk, Gałek (58' Krupa), Kaszuba (83' Habasiński), Kurzelewski, Maćkowski, Przywara, Rhoda, Szwejk (46' Makowski), Wilczyński, Maran.
POGOŃ: Ziemian - Orzeszek (57' Kyryshko), Niedzielski, Maraszek, Litke, Amarowicz, Kunik, Pilny, Tomczak (80' Rutkowski), Wełpa, Zwoliński.

2019-06-11 20:57