490.73

34.06

32.67

27.82

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-19 o godzinie 08:00.

Lotnik przed szansą na historyczny sukces

W środę (22 maja 2019, godz. 18:00, bilety: 5 zł) na stadionie w Jeżowie Sudeckim odbędzie się wojewódzki półfinał Pucharu Polski. Piłkarze Lotnika po raz pierwszy w historii klubu zagrają na tym poziomie rozgrywek. Ich rywalem będzie Piast Żmigród, który sięgnął po trofeum w okręgu wrocławskim. Spotkanie poprowadzi Robert Parysek z WS Legnica.
Piast to aktualnie 10-ty zespół trzeciej grupy III ligi. Podopieczni trenera Ediego Andradiny po 30 kolejkach mają na koncie 40 pkt., bilans spotkań 10-10-10, bramki 42-45. W ostatnim meczu żmigrodzianie przegrali u siebie ze Ślęzą Wrocław 1-2. Gola dla Piasta zdobył w tym meczu Szymon Rusiecki.
Drogę po puchar strefy wrocławskiej zespół ze Żmigrodu rozpoczął od pokonania Baryczy Milicz 7-0. W identycznych rozmiarach Piast ograł w kolejnej rundzie Orła Pawłowice. Później zespół Andradiny wrzucił 5-0 GKS-owi Kobierzyce. W ćwierćfinale okazał się lepszy od Ślęzy 2-1, a w półfinale od Foto-Higieny Gać. Było to najbardziej zacięte ze spotkań, bowiem po 90 minutach wynik brzmiał 1-1 i o sukcesie Piasta zadecydowały rzuty karne, 5-4. Finałowa potyczka odbyła się Wielkiej Lipie, gdzie goście objęli prowadzenie po strzale Pawła Kohuta. Do remisu doprowadził Barłomiej Ożga z Sokoła, ale ostatnie słowo należało do III-ligowców. W 84-ej minucie bramkę na wagę trofeum zdobył Maciej Badel.
Dodajmy, że w drugim półfinale Lechia Dzierżoniów podejmie Zagłębie II Lubin.

2019-05-20 22:39