501.74

42.03

19.82

16.76

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-23 o godzinie 09:00.

Na pewno zagrają z III-ligowcem

Podobnie jak w okręgu jeleniogórskim, w środę odbyły się też finały w okręgach wrocławskim, wałbrzyskim i legnickim. W każdym z tych spotkań puchar zdobył zespół występujący w III lidze dolnośląsko - lubuskiej.
W OZPN Legnica po trofeum sięgnęło Zagłębie II Lubin, które w Wąsoszu ograło miejscową Orlę 4-0. Do przerwy gospodarzom udało się trzymać bezbramkowy remis, ale po przerwie gole już się posypały. Po dwa zdobyli Jakub Ryś i Eryk Sobków.
Zacięty przebieg miał finał w Wałbrzychu, gdzie Górnik zmierzył się z Lechią Dzierżoniów. III-ligowcy prowadzili po golach Mateusza Miazgi i Filipa Januszczaka, ale 12 minut przed końcem wałbrzyszanie zdobyli gola kontaktowego. Pomimo dużej przewagi Górnika wynik nie uległ już zmianie, czyli Lechia wygrała 2-1.
Wynikiem 2-1 zakończył się również finał strefy wrocławskiej. Piast Żmigród w Wielkiej Lipie pokonał miejscowego Sokoła. Gole dla zdobywców pucharu zdobyli Paweł Kohut i Maciej Badel, a honorowe trafienie dla Sokoła to zasługa Bartłomieja Ożgi.
Zagłębie II, Lechia i Piast, która z ekip jest najsilniejsza? Kierując się tabelą III ligi nie ma wątpliwości, że lubinianie. Trener Lotnika Artur Milewski na gorąco po jeleniogórskim finale życzył sobie, aby z grona potencjalnych rywali trafić na dzierżoniowian. - Wydaje mi się, że jest to zespół, z którym jesteśmy w stanie powalczyć o awans - mówi.
Jedno jest pewne, na kogo Lotnik nie trafi mecz półfinałowy szczebla wojewódzkiego odbędzie się w Jeżowie Sudeckim, bo regulamin promuje niżej notowane zespoły. Kto będzie rywalem Lotnika przekonamy się po świętach. Jak mówi prezes DZPN Andrzej Padewski, dopiero wtedy odbędzie się losowanie.

2019-04-19 00:32