240.93

33.21

16.50

14.33

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-26 o godzinie 05:00.

zachmurzenie małe

2.79°C 1011 hPa 89%

- Stara Gwardia:
Rozmowa z Andrzejem Badermannem, prezesem Gryfa Gryf...

Finał JLNBA ponownie dla Sparks-ów

Finały Jeleniogórskiej Ligi Najlepszego Basketu Amatorskiego 2019 pod patronatem Prezydenta Miasta Jelenia Góra już za nami. Wszystkie mecze były zacięte i trzymały w napięciu do ostatnich minut.

Mecz o siódme miejsce rozegrał się między drużynami Dzikich Knurów a Kosmicznymi Świniami. Drużyna Knurów tylko przez przypadek i zbieg wielu złych okoliczności nie mogła grać o lepsze miejsca, wygrała, aczkolwiek mecz toczył sie wartko, bo rywal nie poddawał się i walczył do końca zawodów.Zdecydowała ostatnia kwarta w której Knury włączyły turbo i wygrały ją 14 punktami. W Kosmicznych Świniach wyróżnili się T. Bosakiewicz i S. Siekierzycki a w Knurach S. Woźniak i K. Kudłacik.

O miejsce piąte walczyli Są Gorsi z Kayak Koszykarze. Stworzyli fajne widowisko w którym postawiono na atak. Dużo akcji punktowych tak zwanych pod publiczkę, co kibice kwitowali gromkimi oklaskami. W Kayakach wyróżnili się duchowy lider M. Dawiskiba - aż 12 zbiórek oraz M.Kleinowski, K. Muszyński odpowiednio 10 i 11 pkt., a w drużynie Są Gorsi M. Knebel i M. Horeglad odpowiednio - 18 i 12 pkt oraz evale - 17 i 16.

W meczu o medale potykali się A.Ś.Amator kontra Matadors. Do ostatnich sekund ważyło się zwycięstwo - 35 sekund przed końcem zawodów Amatorzy doszli do rywali na jeden punkt, ale wtedy konsekwencja w rzutach wolnych i dobra obrona pomogła tę końcówkę wygrać Matadorsom. U zwycięzców w ataku wyróżnili się A. Raczek, M. Prystrom oraz J. Popkowski a w obronie M. Radziszewski - 8 zb., a w Amatorach M. Bladyn i A. Pabisz odpowiednio 14 i 10 pkt w ataku.

Finał JLNBA 2019 pod patronatem Prezydenta Miasta Jelenia Góra był powtórką z zeszłego sezonu. Team Spark vs Znicz Team. Drużyny, które nieustannie trzymają wysoki poziom sportowy. Sparki miały bardzo zbilansowany skład i tak na początku meczu punktowo (2 razy za 3 pkt. ) i w obronie świetnie grał M. Wateha a w środkowej fazie meczu fantastycznie zbierał i dobijał R. Suchecki ( 14 pkt. 9 zbiórek i eval 19 ) tak w końcówce meczu T. Twardziszewski dołożył 3 razy za 3 pkt. a składem dyrygował W. Gniadzik, który po finale powiedział, że On ciągle jest 'głodny' gry w takich finałach jak ten co minął. Znicz Team ciągle w tym finale gonił uciekających Mistrzów, gracze robili co mogli, ale i tak na koniec 3 kwarty przegrywali 7 punktami a punkty ze względu na mocną obronę z obu stron jak i w wyniku presji finału w przychodziły bardzo trudno. W 4 kwarcie Znicz zbliżył się znów na 5 punktów, ale to wszystko na co było Go stać. W Znicz Team jak zwykle mocno walczył S. Jaszczur, ale tylko K. Tokarewicz dorównywał i często był lepszy w pojedynkach z zawodnikami Spark Team. Tokarewicz zdobył 20 pkt ( najwięcej pośród finalistów ) i miał najlepszy eval - 20. Po zawodach pogratulował rywalom i na szybko ocenił, że zabrakło kolokwialnie mówiąc sportowego zdrowia, a zdobywca tytułu Top Menager trener Znicz Team P. Kałucki powiedział po finale gratulując zwycięzcom, że trochę żałuje bo jednak niewiele zabrakło i będzie próbował jednak w przyszłym roku jeszcze mocniej ustawić drużynę, aby powrócić na fotel zwycięzcy.

- Fit4You Catering Dietetyczny

Dziękujemy także kibicom JLNBA - zawsze w dużej grupie byli na naszych zawodach i świetnie dopingowali zawodników. Oni także tworzą koloryt naszych rozgrywek.
Dziękujemy mediom Jeleniogórskim, które ewidentnie nam sprzyjały i promowały JLNBA.
Dziękujemy jeszcze raz wszystkim i do zobaczenia w edycji 2020.

Organizatorzy Jeleniogórskiej Ligi Najlepszego Basketu Amatorskiego - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra oraz Radek Kukiel i Maciek Rybkiewicz.

2019-04-12 23:26