146.52

69.60

6.93

5.33

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-19 o godzinie 22:00.

Porażka młodziczek KPR-u

Po raz ostatni zagrały przed własną publicznością młodziczki KPR-u Jelenia Góra. Nie był to udany występ, bo Victoria Świebodzice pewnie wygrała przy Złotniczej 25-18.
Rozpoczęło się od gola Marceliny Kulas na co świebodziczanki odpowiedziały pięcioma bramkami z rzędu. Szybki zryw, trafia Jagna Romejko, dwa trafienia dokłada Sandra Salewska i jest 405. Rywalki cieszą się z bramki Zuzanny Hyży, jednak znów Romejko i S. Salewska obnażają obronę przyjezdnych i KPR prowadzi 7-6. Jak się okazało była to ostatnia przewaga jeleniogórzanek, bo Victoria odrobiła straty i na przerwę obie ekipy zeszły przy wyniku 10-11. Po zmianie stron dominacja dziewcząt ze Świebodzic rosła z minuty na minutę i ostatecznie skończyło się porażką żółto - niebieskich 18-25.
Do końca sezonu ligi wojewódzkiej młodziczkom pozostała jeszcze jedna kolejka. Ekipa trenerki Marty Oreszczuk zagra w Ziębicach z miejscową Jedynką. Stawką meczu jest czwarte miejsce. Jeleniogórzanki chcąc je utrzymać muszą wygrać.
Do gier na szczeblu centralnym już dawno awansowały Dziewiątka Legnica i Victoria. Legniczanki podobnie jak w rozgrywkach juniorek młodszych nie straciły nawet punktu. Drużyna ze Świebodzic przegrała tylko w Legnicy. Na koniec dojdzie do rewanżu w Świebodzicach. Victoria chcąc zdetronizować Dziewiątkę musiałaby wygrać różnicą 17 goli. Wydaje się mało prawdopodobne, aby team z Legnicy nie tylko przegrał tak wysoko, ale w ogóle stracił jakiekolwiek punkty.
Na ostatnim miejscu podium ligę zakończy Jedynka Dzierżoniów.

KPR JELENIA GÓRA - VICTORIA ŚWIEBODZICE 18-25 (10-11)

KPR: Solarz - Szczędor - 2, Rzadkosz - 1, Stankiewicz, S. Salewska - 5, Łyczkowska, Romejko - 3, Wasilewska - 3, E. Salewska, Kulas.
VICTORIA: Chlebowska - Borowiec, Kustra, Wiej - 2, Fedorowicz - 6, Krupa, Kaczmarczyk - 3, Hyży - 2, Barna - 6,Pichurska - 3, Markowska - 1, Girczyc - 1, Szczepanik - 1, Okopniuk, Zwierzyńska.

Sędziowali: Adam Parkitny i Karol Zając.