400.90

79.64

8.52

5.77

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-26 o godzinie 10:00.

Mógł być mecz sezonu, były świetne trzy kwarty

Kapitalną walkę podjęli w meczu z Zastalem Zielona Góra juniorzy Sudetów II Jelenia Góra. Przez trzy kwarty podopieczni trenera Leszka Oleksego nie pozwolili wiceliderowi ligi dolnośląsko - lubuskiej (bilans meczów 16-2) na chwilę oddechu, jednak w ostatniej kwarcie zapłacili za to wysoką cenę i ostatecznie goście zwyciężyli 100-75.
Zielonogórzanie rozpoczęli mecz od prowadzenia 6-0 i wydawało się, że nie będą mieli problemów ze zbudowaniem przewagi. Tak się nie stało, bo gospodarze zagrali agresywnie na całej szerokości boiska i z każdą minutą nabierali wiary we własne umiejętności. Zaangażowaniem na parkiecie imponował Paweł Pietryk, który w pierwsze 10 minut włożył tyle wysiłku, że przez następną kwartę trener Oleksy dał mu odpocząć. Było warto, bo w dużej mierze dzięki jego grze Zastal nie zdołał uciec Sudetom na większy dystans. Świetne zawody w pierwszej połowie rozgrywał Aleksander Pawłowski. Ręka nie zadrżała Oskarowi Walaszkowi, który wziął na siebie ciężar zdobywania punktów. Łącznie uzbierał ich 37, co zapewniło mu koronę króla strzelców (358 pkt.) sezonu zasadniczego. Na podium Oskar wyprzedził o 12 pkt. Kajetana Grzśkiewicza z pierwszej ekipy Sudetów. Trzeba jednak zaznaczyć, że Kajetan został pozbawiony możliwości gry w jednym spotkaniu, bowiem z rozgrywek przed meczem rewanżowym z Sudetami wycofał się Turów Zgorzelec.
Wróćmy do meczu. Sudety przegrywały do przerwy 37-44, ale w trzeciej ćwiartce potrafiły na moment wyjść nawet na prowadzenie 51-50. Przed ostatnią ćwiartką nasz zespół tracił do gości pięć oczek i zapowiadały się spore emocje. Tak się nie stało, bo zmęczeni jeleniogórzanie oddali pole wyżej notowanym rywalom, którzy z zimną krwią wykorzystali moment słabości rywali.
Podsumowując, Sudety II będąc najmłodszym zespołem w lidze zakończyły sezon na ostatnim miejscu, bilans spotkań 2-16. Dwie wygrane udało się odnieść w meczach z Górnikiem Wałbrzych i Turowem Zgorzelec. Oba spotkania zostały rozegrane w hali MOS im. Mariana Koczwary. Sezon 2018/2019 nie zakończył się jeszcze dla Oskara Walaszka i Wojciecha Oziemskiego. Trener Łukasz Niesobski powołał ich do składu Sudetów na barażowe mecze ze Swiss Krono Żary. Pierwszy z nich już w środę (6 marca 2019, godz. 16:30) przy Sudeckiej. Stawką awans do centralne fazy mistrzostw Polski.

SUDETY II JELENIA GÓRA - ZASTAL ZIELONA GÓRA 75-100 (20-22, 17-22, 24-22, 14-34)

SUDETY II: Walaszek - 37, Pawłowski - 23, Pietryk - 11, Oziemski - 4, Bereśniewicz, Bęc, Król, Kuban, G. Olejniczak, T. Olejniczak.
ZASTAL: Rzechtalski - 31, Simiński - 16, Szpakowski - 13, Przybyła - 11, Morgiel - 9, Kordel - 7, Szymański - 7, Sobczak - 6.

Sędziowali: Łukasz Dziedzic i Jakub Popkowski.