108.41

C6H6

0.34

283.38

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 25-04-2019 o godzinie 20:10.

Wolne Walczaka i nie tylko

Pewne zwycięstwo 4-1 odnieśli dzisiaj piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra. Ich rywalem były Łużyce Lubań, które w pierwszej połowie nie tylko potrafiły zagrozić biało - niebieskim, ale też otworzyły wynik mecze rozgrywanego we Frydlancie. Na bramkę Karkonoszy uderzał Adrian Schonung, piłkę odbił Wiktor Błaszkiewicz, jednak z dobitką Damiana Bojdzińskiego już sobie nie poradził. Do remisu doprowadził Paweł Juźwik, który w sytuacji sam na sam wykazał zimną krew. Ładną asystą popisał się Patryk Bębenek. - Nie było łatwo rozerwać szyków obronnych Łużyc, które w pierwszej połowie broniły się całą drużyną. Póki mieli siły wychodziło im to nienajgorzej - relacjonował trener Krzysztof Pietrzyk.
Na wstępie drugiej połowy z dobrej strony pokazał się Norbert Walczak, skutecznie wykonując dwa rzuty wolne. Najpierw celnie uderzył zza narożnika pola karnego, później piłkę ustawił na wprost bramki. Strzelanie zakończyła akcja rezerwowych. Rozprowadził ją Paweł Habasiński, a piłkę w sieci umieścił Michał Staniszewski. - Po zmianie stron dominowaliśmy całkowicie. Łużyce praktycznie nie oddały strzału na naszą bramkę. Sporadycznie tylko przedostawali się na naszą połowę, co nie niosło żadnego zagrożenia - komentował po meczu Pietrzyk.
Dodajmy, że do Frydlantu nie pojechali chorzy Daniel Gałach i Mateusz Kraiński oraz przebywający na zgrupowaniu kadry UEFA Regions Cup Oskar Giziński i Tomasz Woźniczka, któremu na wyjazd nie pozwoliły obowiązki zawodowe. Marcel Kaziemko natomiast wzmocnił drużynę juniorów starszych w meczu z Włókniarzem Mirsk.
Następny test Karkonoszy w środę (13 lutego 2019). O 19-ej we Frydlancie będzie okazja zrewanżować się FSV Oderwitz 02 za porażkę 2-6.

KSK: Błaszkiewicz - Firlej, Wawrzyniak, Denis, Stachnik, Bębenek, Poszelężny, Zatylny, Walczak, Gargas, Lekszycki / Marceniuk, Matuszewski, Proietti, Buzała, Habasiński, Juźwik, Staniszewski, Podgórski.