64.69

97.23

5.62

3.03

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-29 o godzinie 13:00.

KPR gra dalej

Szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra pokonały Ruch Chorzów 22-20 i awansowały do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. Nasz zespół długo się rozkręcał, bo przez pierwsze 10 minut jego dorobkiem był gol Martyny Żukowskiej. Niewiele lepiej radziły sobie w ofensywie chorzowianki, ale ich gra wystarczyła na prowadzenie 3-1. W 11-ej minucie po golach Aleksandry Tomczyk i Małgorzaty Jurczyk było już 3-3. Od tego momentu na parkiecie trwała wymiana ciosów. Na pierwsze prowadzenie żółto - niebieskie wyszły w 24-ej minucie po akcji Aleksandry Oreszczuk. Trzy minuty później Ola podniosła przewagę jeleniogórzanek do dwóch trafień. Ruch odpowiedział bramką Agnieszki Piotrkowskiej i do przerwy KPR prowadził 9-8.
Druga połowa była popisem Oli Oreszczuk, która wzięła na siebie ciężar zdobywania goli od pierwszej akcji. W 35-ej minucie po jej hat-tricku było 12-9. W 40-ej dwa gole zdobyła Ola Tomczyk i prowadzenie 16-12 stało się faktem. Minutę przed końcem Oreszczuk zdobyła swoją ósmą bramkę, która pozwoliła naszym dziewczętom utrzymać dystans czterech goli. W ostatnim zrywie Ruch zmniejszył wynik o dwa gole, jednak awans KPR-u pozostał niezagrożony i był zasłużony, bo choć wynik był niewysoki, to ekipa trenera Michała Pastuszki w pełni kontrolowała przebieg wydarzeń po przerwie.
- Spotkanie było trudne, dużo błędów, strasznie dużo. Taka gonitwa w jedną i drugą stronę, ale oceniam mecz pozytywnie, wygrałyśmy. Cieszę się, że poprawiłam skuteczność, bo ostatnio miałam z tym duży problem. Nie przypominam sobie, aby żadna z tych 10 bramek była moją akcją. Praktycznie wszystko dostałam od dziewczyn i rzucałam sam na sam z bramkarzem. Od siebie dołożyłam tylko skuteczność - mówiła po meczu Aleksandra Oreszczuk. - Czy możemy przywieźć w sobotę punkty ze Szczecina? Pewnie, że tak, mocno w to wierzymy i po to tam jedziemy - dodaje autorka 10 goli w meczu z Ruchem.

KPR JELENIA GÓRA - RUCH CHORZÓW 22-20 (9-8)

KPR: Filończuk - Bielecka - 1, Oreszczuk - 10, Tomczyk - 3, Najdek - 1, Jurczyk - 2, Kobzar, Załoga, Jasińska - 1, Skowrońska, Żukowska - 1, Świerżewska - 1, Kanicka - 2.
RUCH: Kuszka, Chojnacka - Drażyk - 7, Polańska, Tyszczak - 5, Piotrkowska - 2, Czarnik, Rodak - 3, Kiel, Sójka - 1, Grabińska - 1, Stokowiec - 1.

Sędziowali: Mariusz Marciniak i Piotr Radziszewski.