130.12

94.66

8.64

6.29

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-23 o godzinie 12:00.

Dobry mecz i zwycięstwo KPR-u

Ciekawe, zacięte i co najważniejsze zwycięskie spotkanie obejrzeli kibice KPR-u Jelenia Góra w Karpaczu, gdzie nasz zespół pokonał Piotrcovię Piotrków Trybunalski 26-23. Zawody rozpoczęła gole Agata Wypych, ale już po chwili dwa rzuty karne na gole zamieniła Izabela Świerżewska, a kolejny stały fragment gry skutecznie wykonała Sylwia Jasińska i było 3-1. W 10-ej minucie Sabina Kobzar przypomniała jak mocną jej bronią jest rzut z biodra, Jasińska ponownie nie zawiodła na linii siedmiu metrów i było 8-4. Trener Andrzej Bystram szukał przyczyny słabej postawy swoich podopiecznych. Jedną z decyzji jakie podjął była zmiana bramkarki. Darię Opelt zastąpiła Natalia Kolasińska i jak się okazało był to dobry ruch. W żółto - niebieskiej maszynce tryby zaczęły zgrzytać, o czym świadczyły choćby zmarnowane rzuty karne Świerżewskiej i Jasińskiej, a piotrkowianki skutecznie goniły wynik. W 27-ej minucie po dwóch bramkach szybkiej i dynamicznej Vladislavy Belmas Piotrcovia mogła się cieszyć z prowadzenia 12-10. Ostatecznie pierwszą połowę zespół gości wygrał jedną bramką, 13-12.
W przerwie spotkania trener Michał Pastuszko nie zabrał drużyny do szatni. Zebrał zawodniczki w narożniku boiska i tam przeprowadził szybką odprawę. Przyniosła efekt, bo jeleniogórzanki dobrze weszły w drugą połowę. Co prawda na starcie przyjęły bramkę Sylwii Kolanowskiej, ale szybko odpowiedziały trafieniami Joanny Załogi, Martyny Żukowskiej i Kobzar. W 46-ej minucie rozgrywająca dobre zawody Kobzar po raz kolejny zaskoczyła bramkarkę rywali i było już 21-17. Piotrcovia nie odpuszczała i po kolejnych akcjach Belmas oraz Moniki Kopertoweskiej przewaga stopniała do jednej bramki. Kolejne minuty to spora dawka szczęścia w poczynaniach KPR-u. W idealnych sytuacjach piotrkowianki bombardują słupki, a gole Jasińskiej i Karoliny Kanickiej nie sposób nazwać inaczej niż szczęśliwymi. Minutę przed końcem gol Aleksandry Tomczyk daje naszym dziewczętom trzy bramki przewagi, a kropkę nad "i" stawia obecna na parkiecie przez pełne 60 minut Natalia Filończuk, broniąc rzut karny wykonywany przez Patrycję Ciurę.

KPR JELENIA GÓRA - PIOTRCOVIA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI 26-23 (12-13)

KPR: Filończuk - Bielecka - 2, Oreszczuk - 1, Tomczyk - 1, Jurczyk, Kobzar - 5, Załoga - 4, Jasińska - 9, Żukowska - 1, Świerżewska - 2, Kanicka - 1.
PPT: Kolasińska, Opelt - Klonowska - 2, Senderkiewicz - 1, Zaleśny, Kopertowska - 2, Wypych - 1, Wasilewska - 2, Ciura - 4, Cygan - 2, Ivanović, Belmas - 7, Despodovska - 2.

Sędziowali: Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski.