Startuj z JG24.pl  
Praca Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Jelenia Góra dominuje na parkiecie Dodano: 2019-02-20 Komentarzy: 0
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

PM2.5

50.94

ug/m3

PM10

57.17

ug/m3

O3

27.69

ug/m3

C6H6

3.34

ug/m3

CO

545.19

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 21-02-2019 o godzinie 11:10.
Ostatnie komentarze
Kursy walut
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.8221
euro euro 1 EUR 4.3371
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 3.819
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.984
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1688
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

"Karkonoski Mini Handball" - II edycja

Projekt pod nazwą "Karkonoski Mini Handball" ma na celu propagowanie zdrowego, sportowego trybu życia oraz kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Zadanie ma na celu propagowanie sportowego trybu życia oraz kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Celem jest popularyzacja szczypiorniaka w szkołach podstawowych, a przede wszystkim jego odmiany czyli mini piłki ręcznej. Upraszczając zasady, zmniejszając boisko i ilość zawodników dzieci bardzo szybko uczą się podstaw tej gry i łatwiej im jest zdobyć tak bardzo ważną dla nich bramkę. Organizatorzy przygotują liczne nagrody i niespodzianki dla uczestników zawodów sportowych jak i szkół biorących udział.

Realizacja projektu: Październik-Grudzień 2018

Kontakt:

UKS Śniadek Jelenia Góra
58-500 Jelenia Góra
Al. Jana Pawła II 25
e-mail: ukssniadekjg@wp.pl
tel. +48 791-043-479

Pkt. 1 Opis Projektu

"Karkonoski Mini Handball" to cykl turniejów mini piłki ręcznej dla uczniów klas I-III i IV-VI szkół podstawowych. Każda z uczestniczących szkół zgłasza do rozgrywek maksymalnie dwa 8-osobowe zespoły (w dwóch rocznikach klas I-III oraz IV-VI - szczegóły w pkt. 4 Regulamin rozgrywek). Wierzymy, że dzięki możliwości wystawienia "reprezentacji szkoły" w tych rozgrywkach, w każdej ze szkół wzrośnie liczba lekcji wychowania fizycznego ukierunkowanych na naukę gry w piłkę ręczną, co wyraźnie wpłynie na wzrost popularności tej dyscypliny, jej poziomu na szczeblu zarówno młodzieżowym jak i w przyszłości seniorskim.

Rozgrywki składają się z dwóch turniejów. Pierwszy z nich odbędzie się dnia 23.11.2018 roku w Jeleniej Górze. 28.11.2018 drugi turniej odbędzie się w Mirsku. W II edycji,,Karkonoskiego Mini Handball-u'' nie ma głównego turnieju. Turniej w Jeleniej Górze jest skierowany dla dzieci szkół podstawowych Miasta i powiatu Jelenia Góra. Natomiast turniej w Mirsku skierowany jest dla dzieci szkół powiatu lwóweckiego i miasta Mirsk. Podczas turniejów obowiązuje system gry każdy z każdym, bez walki o miejsca. Zależy nam, żeby każde dziecko nie czuło się gorsze, więc miejsca nie są istotne. Każdy z nich jest zwycięzcą. Organizator gwarantuję uczestnikom komplet koszulek II edycji "Karkonoskiego Mini Handball-u" oraz zestaw mini sportowca, który będzie niespodzianką.

Pkt. 2 Podmiot realizujący

Projekt realizowany będzie przez Stowarzyszenie UKS Śniadek Jelenia Góra., z siedzibą w Jeleniej Górze przy al. Jana Pawła II 25.

Koordynatorem projektu,,Karkonoski Mini Handball" jest Emilia Wasiucionek - trenerka grupy młodzieżowej biorącej udział w rozgrywkach dolnośląskich w stowarzyszeniu UKS,,Śniadek'' Jelenia Góra oraz licencjonowani trenerzy Związku Piłki Ręcznej w Polsce - Jarosław Zawiślański - prezes Stowarzyszenia i jednocześnie trener Młodzików w UKS,,Śniadek'' Jelenia Góra oraz Krzysztof Szymków - vice prezes ds. sportowych.

Pkt. 3 Wizja,, Karkonoskiego Mini Handball- u''

"Karkonoski Mini Handball" będzie turniejem dla szkolnych zespołów z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego oraz lwóweckiego. Uczniowie klas I-III i IV-VI szkół podstawowych będą mieli możliwość reprezentowania swojej szkoły w rywalizacji mini piłki ręcznej, poznania jej cech i zasad gry oraz w duchu fair play z rówieśnikami z regionu. Rozegranie dwóch turniejów organizowanych przez Karkonoski Mini Handball spowoduje znaczący wzrost zainteresowania sportem, a w szczególności piłką ręczną wśród młodzieży w wieku szkolnym, co walnie przyczyni się do poprawy kondycji fizycznej młodego pokolenia, a w przyszłości przyniesie wymierne skutki dla stanu zdrowia populacji regionu.

Pkt. 4 Regulamin rozgrywek

a. Terminarz rozgrywek:

- 23.11.2018 r. - hala ul. Złotnicza 12 Jelenia Góra, godziny rozgrywek 9.00-13.00
- 28.11.2017 r. - hala sportowa Mirsk, godziny rozgrywek 9.00-13.00

b. Regulamin turniejów "Karkonoskiego Mini Handballa":

W turnieju może wziąć udział maksymalnie 8 drużyn. Rywalizacja odbędzie się w dwóch grupach (klasy I-III i IV-VI) 4 zespoły w danej kategorii wiekowej, systemem każdy z każdym bez walki o miejsca. W każdym z turniejów zespół rozegra 3 spotkania. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami ZPRP. Natomiast punktacja, czas rozgrywania meczy i wszystkie kwestie sporne rozstrzyga sędzia główny w porozumieniu z organizatorami.

c. Drużyna i zgłoszenie:

Drużyna składa się z 8 zawodników (drużyny podział na chłopcy/dziewczynki) + opiekun, każda szkoła może zgłosić dwie drużyny po jednej w każdej z grup I-III i IV-VI.
Szkoła może zgłosić do 8 zawodników w jednej z kategorii, czyli maksymalnie 16 zawodników, jeśli zgłosi chęć wzięcia udziału w 2 kategoriach. Zastrzeżeniem jest to, że każdy zgłoszony uczestnik musi pojawić się na parkiecie boiska. Podczas meczu na boisku jednorazowo występuje 3 graczy z pola gry i bramkarz.

POBIERZ KARTY ZGŁOSZENIOWE: FORMAT PDF, FORMAT DOC

Zgłoszenia szkół wraz z kartą zgłoszonych zespołów/zawodników i opiekunów ( Zał. nr 1) przesyłamy do dnia 14 października 2018 r. na e-mail: ukssniadekjg@wp.pl

d. Czas gry:

Mecze w grupie rozgrywane będą 2x10 minut z przerwą 2 minutową.
Regulamin nie przewidują możliwości brania czasu przez trenerów, czas trwania kary to 1 minuta.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany niektórych punktów regulaminu przed rozpoczęciem turniejów.

e. Punktacja:

Punktacja za zwycięstwo 2 pkt, remis 1 pkt, przegrana 0 pkt. Przy równej ilości punktów o miejscu w grupie decyduje lepszy stosunek bramek.

f. Nagrody i wyróżnienia:

Nagrody w formie pucharów, medali, dyplomów dla szkół i drużyn/zespołów biorących udział. Organizator dodatkowo zapewnia nagrody z marką promująca II edycje,,Karkonoskiego Mini Handballa" - każdy z uczestników + opiekun, otrzyma pakiet mini sportowca za uczestnictwo. Każda uczestnik w trakcie turnieju otrzyma wodę do picia i poczęstunek - catering.

KOORDYNATOR PROJEKTU - WASIUCIONEK EMILIA - 791 043 479
EMAIL: ukssniadekjg@wp.pl


Projekt realizowany dzięki programowi "Aktywny Dolny Śląsk" - środki finansowe pochodzą z budżetu obywatelskiego dla projektów sportowych i turystycznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Stowarzyszenie UKS,,Śniadek" Jelenia Góra - jest pomysłodawcą, finalistą i realizatorem n/w zadania w roku 2018.

Podziel się z innymi:

| |

2018-10-04 14:20

zobacz galerię
Przybornik
MOS Jelenia Góra
Najczęściej czytane

› Wyniki sparingów weeken... czas 2019-02-03
komentarze komentarze: 55


› Wyniki sparingów weeken... czas 2019-02-10
komentarze komentarze: 53


› Wyniki sparingów weeken... czas 2019-02-17
komentarze komentarze: 77


› Zestaw par sparingów we... czas 2019-02-13
komentarze komentarze: 26


› Zestaw par sparingów we... czas 2019-02-04
komentarze komentarze: 25