Startuj z JG24.pl  
Praca Polityka prywatności Redakcja Kontakt
logowanie
wpisz swój login:
wpisz swoje hasło:
załóż konto
Monitoring jakości powietrza w Jeleniej Górze

PM2.5

11.73

ug/m3

PM10

26.58

ug/m3

O3

108.41

ug/m3

C6H6

0.34

ug/m3

CO

283.38

ug/m3

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 25-04-2019 o godzinie 20:10.
Ostatnie komentarze

- Do wyzej:
Łużyce grały do końca
czas 2019.04.25 20:27

- Polityczny strajk:
ZNP zawiesza strajk
czas 2019.04.25 20:24

- Hajto:
Zestaw par XXI kolejki ligi okręgowej
czas 2019.04.25 20:17

- Var:
Zestaw par XVIII kolejki A-klasy
czas 2019.04.25 20:09

- Rekin:
Zestaw par XVIII kolejki A-klasy
czas 2019.04.25 19:56

Kursy walut
dolar amerykański dolar amerykański 1 USD 3.8537
euro euro 1 EUR 4.2959
frank szwajcarski frank szwajcarski 1 CHF 3.7781
funt szterling funt szterling 1 GBP 4.9669
korona czeska korona czeska 1 CZK 0.1668
Waluta:

Ilość:
Przelicznik:
0 PLN

Tytuły Mistrzów Polski pozostały w Jeleniej Górze

Nasi kajakarze freestyle'owi Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki z Karkonoskiego Klubu Kajakowego nie zwalniają tempa. W dwa tygodnie po wielkim sukcesie w Mistrzostwach Europy w Cunovie na Słowacji, gdzie Zosia zdobyła brąz a Tomek złoto nasza kajakowa para obroniła tytuły Mistrzów Polski podczas XIII Mistrzostw Polski we Freestyle'u Kajakowym.

Zmagania krajowej czołówki freestyle'u kajakowego rozegrano w miniony weekend na torze kajakarstwa górskiego w Krakowie. Zawody miały charakter otwarty, więc poza konkurencjami, w których rywalizowali profesjonaliści odbyły się również zawody w konkurencjach amatorskich.

"Tegoroczne mistrzostwa wypadły całkiem nieźle. Oboje z Zosią obroniliśmy tytuły mistrzów Polski, co nas oczywiście cieszy, ale największą satysfakcje sprawiły nam wyniki uczniów naszej szkoły kajakowej. Na sześć możliwych do zdobycia medali w kategoriach amatorskich, aż 5 wywalczyli nasi uczniowie. Wśród tych medali były oba złota. Super historia, ale nie liczą się same medale. Cieszę się, że poza wysokimi umiejętnościami nasi kajakarze mieli frajdę ze startu. Zdecydowana większość z nich wzięła udział w zawodach po raz pierwszy w życiu świetnie się przy tym bawiąc. Razem z Zosią jako trenerzy tej fajnej grupy cieszymy się z ich sukcesów i rozpiera nas duma."

Tomasz Czaplicki

W konkurencji zawodowców kobiet Zofia Tuła już w eliminacjach zawiesiła wysoko poprzeczkę swoim rywalkom łamiąc granicę 1000 pkt. za dwa przejazdy. W finale nasza kajakarka odpaliła nowy rekord życiowy (w punktacji ICF), który od tych Mistrzostw wynosi 823,33 pkt. Drugie miejsce zajęła Izabela Fidzińska (KK Helix) z notą 270 pkt. Brąz wywalczyła Agata Sobieraj-Jakubiec (KKK Kraków) z notą 213,33 pkt. Wynik Zosi jest o tyle istotny, że jako jedyna w tym roku uzyskała ponad 800 punktów w pojedynczym przejeździe w punktacji ICF.

Wśród mężczyzn zawodowców Tytuł Mistrza Polski obronił nasz świeżo upieczony Mistrz Europy- Tomasz Czaplicki, który w swoim najwyżej ocenionym przejeździe finałowym otrzymał 1186,67 pkt. Drugie Miejsce zajął Bartosz Czauderna z notą 846,67. Brąz wywalczył Michał Sobieraj-Jakubiec (KKK Kraków) z notą 546,67 pkt.

Rozegrano również kategorię międzynarodową, gdzie triumfował aktualny Mistrz Świata Jaquim Fontane Maso z notą 1320pkt.

W kategorii amatorów złote medale powędrowały do kajakarzy z klubu SKK Morzkulc uczących się pod okiem Tomka Czaplickiego w szkole Czaplickifun - Dariusza Staniszewskiego i Zuzi Staniszewskiej. Drugie miejsce wśród amatorek Kobiet zajęła Magdalena Tomasik z krakowskiego klubu AKTK Bystrze. Brąz powędrował wspólnie do Jolanty Chary reprezentującej KKK Jelenia Góra oraz Kingi Grucy (AKTK Bystrze). Srebro i brąz wśród amatorów mężczyzn wywalczyli Marcin Chara i Maciek Maciejewski reprezentujący Karkonoski Klub Kajakowy z Jeleniej Góry.

Oprócz rywalizacji we Freestyle Kajakowym odbyły się wyścigi Kayak Cross i dodatkowo po raz pierwszy konkurencje SUP. W Kayak Crossie zawodnicy startowali z rampy w 4 os grupach na raz, w których przepychając się pokonywali wyznaczoną na torze kajakowym trasę. Z każdej takiej czwórki dwóch przechodziło do kolejnego etapu. W kobiecym Kayak Crossie tak jak w zeszłych latach pierwsza na metę przypłynęła Zofia Tuła. Wśród mężczyzn, w tym roku zwyciężył Tomasz Czaplicki zabierając tytuł najlepszego mężczyzny Kayak Crossu krakowskiemu zawodnikowi Jakubowi Chojnowskiemu.

W Mistrzostwach Polski we freestyle'u kajakowym triumfowali kajakarze reprezentujący Jelenią Górę i na co dzień trenujący u nas. Tytuły Mistrzów Polski pozostały u Zofii Tuły i Tomasza Czaplickiego. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął Karkonoski Klub Kajakowy z Jeleniej Góry. Tegoroczne Mistrzostwa Polski pokazały potęgę Jeleniej Góry na arenie krajowej. Z roku na rok przyjeżdża coraz więcej osób uczyć się u Zosi i Tomka oraz trenować w naszym mieście. Jelenia Góra już zapisała się w historii freestyle'u kajakowego mając zawodników, którzy zdobyli pierwsze w historii medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Nasi kajakarze starają się o rozbudowę miejsca treningowego w Jeleniej Górze, tak by kajakarstwo w naszym regionie mogło się jeszcze bardziej rozwijać. Zarówno to zawodowe jak i amatorskie. Trzymamy kciuki za to, żeby Jelenia Góra słynęła nie tylko z najlepszych zawodników we freestyle'u kajakowym, ale także z wspaniałego miejsca do uprawiania tej dyscypliny.

Informacja prasowa

Podziel się z innymi:

| |

2018-09-06 14:30

Komentarze

Redakcja JG24.PL nie ponosi odpowiedzialności za komentarze i ich treści. Opinie w nich zawarte nie są opiniami redakcji, tylko osób które je piszą. Jeżeli którykolwiek z komentarzy narusza netykietę lub Twoje dobre imię, zawiadom nas o tym.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść:


Przybornik
MOS Jelenia Góra
Najczęściej czytane

› Wyniki półfinałów Pucha... czas 2019-04-03
komentarze komentarze: 18


› Wyniki i tabele po XVII... czas 2019-04-14
komentarze komentarze: 115


› Wyniki i tabele po XVII... czas 2019-04-14
komentarze komentarze: 66


› Wyniki i tabele po XVI ... czas 2019-04-07
komentarze komentarze: 113


› Puchar z dedykacją dla ... czas 2019-04-17
komentarze komentarze: 34