576.49

25.21

24.61

21.78

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-23 o godzinie 08:00.

Łomnica wicemistrzem grupy I A-klasy

Na kolejkę przed końcem piłkarze Łomnicy zapewnili sobie wicemistrzostwo grupy I A-klasy. Przy własnej publiczności biało - niebiescy pewnie ograli Kwarc Pisarzowice 5-2, prowadząc już do przerwy 4-0.
Wynik meczu otworzył Kamil Zych, który w sytuacji sam na sam pokonał Łukasza Łukasika. Drugi gol padł w zamieszaniu po rzucie rożnym. Piłka ostatecznie trafiła do Waldemara Przywary, potem w słupek i wpadła do sieci. Kolejne dwa gole to zasługa Krzysztofa Rhody. Przy pierwszym z nich asystę dalekim podaniem zaliczył bramkarz Maciej Maćkowski. Mając cztery gole zapasu po zmianie stron gospodarze nieco odpuścili. Wykorzystał to Kamil Duda i było 4-1. Tuż przed końcem z rzutu wolnego uderzył piłkę Przywara. Ta trafiła w jednego z rywali, dopadł do niej Damian Kaszuba i wpakował do bramki. Jeszcze w doliczonym czasie gry Kamil Hadała zmniejszył rozmiary porażki gości.
- Zrobiliśmy co nas należało. Rywal nie miał wiele do powiedzenia. Powiem podobnie jak trener Lechii Piechowice po meczu z Amfibolitem Leszczyniec, że warto zastanowić się nad redukcją A-klasy do dwóch grup. Zarówno dla Amfibolitu i Kwarcu nie powinno w niej być miejsca - mówił po meczu Krzysztof Makowski, prezes Łomnicy.

KS ŁOMNICA - KWARC PISARZOWICE 5-2 (4-0)

Bramki: 1-0 Zych 11', 2-0 Przywara 15', 3-0 Rhoda 27', 4-0 Rhoda 44', 4-1 Duda 52', 5-1 Kaszuba 87', 5-2 Hadała 90'.
Sędziowali: Janusz Staniewski jako główny oraz Marcin Lewandowski i Konrad Szylak.
Widzów: 100.

KSŁ: Maćkowski - Rhoda, Zych, Wilczyński, Kaszuba, Woś (80' Makowski), Szlęk, Przywara, Podhorodecki (84' Śliwiński), Habasiński (70' Krupa), Sowa.
KWARC: Ł. Łukasik - Krzyżak (46' Potoniec), Wowk, M. Łukasik, Łepski, Hadała, Duda, Baranowski (80' Kwiatkowski), Olszak, Siwiński, Siejka.

2018-06-14 21:50